Nihal Olçok’tan çarpıcı 15 Temmuz açıklamaları: Oğlum Abdullah’ın mezarını açtırabilirim

15 Temmuz’da eski eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Olçok’u kaybeden Nihal Olçok (Süleymanoğlu), 15 Temmuz’la ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Nihal olçok, oğlu Abdullah’ın mezarını açtırabileceğini söyledi.


DW Türkçe’de Nevşin Mengü’nün sorularını cevaplayan Nihal Olçok, 16 Temmuz sabahı köprünün ve yolların yıkanıp temizlendiğine işaret ederek, delillerin ortadan kaldırdığını söyledi. ”Adli Tıp’tan onlarca insan hapse atıldı, verilen raporlar beni bağlamıyor artık. Erol Olçok konusunda bir şey söyleyemem belki resmi olarak boşandığımız için… Ama günün sonunda Abdullah’ın mezarını açtırmayla sonuçlansa bile ben bunu kabul ederim.” dedi.

Nihal Olçok sözlerini söyle sürdürdü: ”Ben sabah çıktığımda yollar tertemizdi, yıkanmıştı. ‘Fetö’den yargılananların da bizim de yeterli delilimiz yok. İlk dönemde ben de dedim ki “millet çok huzursuz olurdu o kanlar falan. Davalardan sonra MOBESE kameraları çalışmıyor, kovanlar yok, o yok bu yok. Bu yüzbinlerce insanı temizlemenin devlete bir maliyeti olacak. Bu yüzbinlerce insanı temizlemenin devlete bir maliyeti olacak diye bunu bile hesaplıyordum. Abdullah’ın kanı helali hoş olsun diyordum ama gördüm ki o günde bugün de kaybeden benmişim.”

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ