Nihal Olçok, Harbiyeli Anneleri hedef gösterdi

Oğlu ve eşi Boğaziçi Köprüsünde şehit olan Nihal Olçok, günlerdir sokaklarda eylem yapan Harbiyeli Anneleri’ni sosyal medyada ‘Tayyip Erdoğan’ı etiketleyerek hedef gösterdi.


Ahmet Davutoğlu’un Gelecek Partisinin kurucular kurulunda yer alan Nihal Olçok, sosyal medya hesabından Harbiyeli Anneleri ve babaları hedef gösterdi, tehdit etti.

Oğlu müebbet hapis cezasına çarptırılan Melek Çetinkaya’nın başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün ikinci gününde, bazı anneler ve babalar yapılan gözaltılar sonrasında Ankara metrosunda yaşadıkları adaletsizliği anlattı.


Sosyal medyada da paylaşılan o anların videolarında anne ve babalar “Biz oğlumuzu 13 yaşında devlete teslim ettik. Adilce yargılanmadılar. Mahkemede hiçbir tanık dinlenmedi. Adalet istiyoruz” dedi.“BENİM BİNDİĞİM METRO GÜZERGAHINA GELİN”

Paylaşılan videolar önce trollerin hedefi oldu. Gelecek Partisinin kurucularından Nihal Olçok anneleri ve babaları hedef göstererek tehdit etti. Olçok, “Ya siz şaka mısınız? Bu ne rezalet? Siz İstanbul’da bunları benim bindiğim metro güzergahında da bana söylesenize. Üsküdar Marmaray’ı kullanıyorum beyler. Haberiniz olsun” ifadelerini kullandı.
 
“NEREDE BU DEVLET”

Konuyla ilgili 4 tweet atan Olçok, “Doğru ben de anneydim” dedikten sonra paylaştığı tweette Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü etiketledi. “Nerede bu devlet diye haykırmak istiyorum” diyerek oğlu haksız yere müebbete mahkum edilen harbiyeli anne ve babaları hedef gösterdi.
 
34 KİŞİ ŞEHİT OLDU

15 Temmuz gecesi Boğaziçi Köprüsünde 32’si vatandaş, 2’si polis olmak üzeren 34 kişi şehit oldu. Nihal Olçok’un eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok hayatını kaybedenler arasındaydı. O gece Yalova’da kamp yerinde olan askeri öğrencilerin bir kısmı da komutanlarının emriyle Boğaziçi Köprüsü başta olmak üzere İstanbul’un çeşitli bölgelerine götürüldü. Hava Harp Okulu öğrencileri Ragıp Enes Katran ve Murat Tekin, darbeye kalkıştıkları iddiasıyla köprüde delici ve kesici aletlerle canice öldürüldü.

ASKERİ ÖĞRENCİLERİN BOĞAZI KESİLDİ

Katran’ın otopsi raporunda ölüm nedenine beyin kanaması yazdılar. Vücudunda 8 yerde kesici delici alet yarası vardı. Boynunda ise, boyun organlarını ortaya çıkaran 6 cm uzunluğunda kesik mevcuttu. Aynı şekilde Murat Tekin’in omzundan boynuna kadar kesici alet izi vardı. İki öğrenci de ölümlerinden 10 gün sonra İstanbul Adli Tıp’ta bulunup defnedildi. Kendileri gibi hiçbir şeyden haberi olmayan arkadaşları tutuklanarak Silivri Cezaevine gönderildi ve iki yıl süren mahkemeler sonucunda Mayıs 2018’de müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 3,5 yılda tüm askeri okullardan toplamda 355 öğrenci darbeden sorumlu tutuldu ve aynı ceza verildi.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 3. GÜNÜNDE

Halen Silivri’de bulunan Hava Harp Okulu 1. sınıf öğrencisi Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, çocukları adil yargılanmadığı için 19 Ocak 2020’de Ankara’dan Silivri’ye Adalet Yürüyüşü başladı. Güvenpark’ta başlayan yürüyüşün ilk gününde 66 kişi gözaltına alındı. Yürüyüşün ikinci gününde Batıkent Metrosunda olacağını duyuran Çetinkaya ve onu desteklemeye gelen toplam 20 kişi yine yolda gözaltına alındı. Gözaltılar sonrasında metroya binip geri dönen diğer anne ve babalar metroda yaşadıkları adaletsizlikleri anlattı. Adalet Yürüyüşü bugün 3. gününde Kızılcahamam Kardeş Şehir Parkından saat 13.00’te devam edecek.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ