New York'un kalbinin attığı Manhattan'da Erdoğan Türkiyesi 'manşet' oldu

Amerika merkezli insan hakları kurumu Advocates of Silenced Turkey (AST), Türkiye’deki insan hakları ihlallerine ve artan kadın cinayetlerine dikkat çekmek için New York’un en kalabalık bölgesi Manhattan’da dev ilanlar verdi.

Türkiye'de türlü vahşetlerle işlenen kadın cinayetleri ile Hizmet Hareketi'ni hedef alan sistematik zulüm; Amerika'nın en büyük otobüs terminali Port Authority'e cephe, New York Times'ın şöhretiyle yerleştiği kulenin yanı başındaki 225 metrekarelik ikiz digital reklam panolarında ifşa edildi.
 
Haftalık ölçümlere göre; 2 milyon 100 bin insanın takip ettiği dev ekranlara, “Türkiye’deki kadın cinayetlerini durdurun” ve “5 bin kadın ve 780’den fazla bebek cezaevlerinde” yazıldı.
"BEBEKLER BİLE SİYASİ TUTUKLU!"

İlanları veren Amerika merkezli insan hakları kurumu Advocates of Silenced Turkey'in (AST) Başkanı Murat Kaval, amaçlarının, yeni açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı’na rağmen, Türkiye’de gün geçtikçe artan hak ihlallerini dünyaya duyurmak ve kadınların haklarına dikkat çekmek olduğunu belirtti.

Kaval şöyle konuştu: “Türkiye’de kadın cinayetleri 3 kat arttı. Her gün yeni bir vahşetle karşılaşıyoruz. Ayrıca binlerce kadın bugün Türkiye’de siyasi tutuklu. Bebekler de siyasi tutuklu olarak cezaevinde. Bu reklamlar ile insanları harekete geçirmeyi amaçlıyoruz. Reklamın alt tarafında ‘milletvekillerini ara’ yazıyor. Amerikalılar’ın milletvekillerini ve senatörleri bilgilendirmesini, ‘bu konuda bir şey yapılmayacak mı diye sormaları’nı istiyoruz.”

İLANLAR SES GETİRDİ

Advocates of Silenced Turkey'in dikkat çekici bilgiler içeren ilanları soysal medyada da gündem oldu.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ