"Muhaliflere 'ortak hareket edelim' çağrısı yapan Can Dündar'ın tweet'i iyi niyetle açıklanamaz"

Gazeteci Levent Kenez: "Muhaliflere 'ortak hareket edelim' çağrısı yapan Can Dündar'ın tweet'i iyi niyetle açıklanamaz"

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya hasabından yayımladığı Kılıçdaroğlu videosu, bir iletişim kazası mı yoksa Saray’ın 'Kılıçdaroğlu planı'nın bir parçası mı?

Gazeteciler Ekrem Dumanlı ve Levent Kenez, Çıkış Yolu'nda, siyasetin 'videolu mesaj' gündemini de konuştular.


"İLETİŞİM DEĞİL BİR İLETİM KAZASI OLABİLİR"

"Ortada bir iletişim değil iletim kazası var. İletişim karşılıklı olur. Saray'ın anlayışı 'Biz iletiriz karşı taraf alır' şeklindedir" yorumunu yapan Dumanlı, Kılıçdaroğlu videosunun bir iletim kazası olarak değerlendirilebileceğini anlatırken bugünün 'muktedirlerine' yönelik eleştirilerde de bulundu.
 
Anket sonuçlarına bakan Erdoğan'ın, erken ya da zamanında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Kılıçdaroğlu'nu 'dişine göre' bulduğunu ifade eden Levent Kenez, söz konusu videonun Kılıçdaroğlu'nu mindere çekmek için bir taktik olduğunu dile getirdi.
 
"FETHULLAH GÜLEN HOCAEFENDİ'Yİ ZİYARET ETMEK SUÇ DEĞİLDİR"

Erdoğan'a sadık, damat Berat Albayrak'a yakın bir isim olan Nureddin Nebati'nin Lütfi Elvan'ın istifasıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda bir numara olması ülkenin kaderi gibi gündemine de bomba gibi düştü.

Nebati'nin, Fethullah Gülen'i ziyaretine ait bir fotoğrafı ise yeni atamayla yeniden keşfedildi. "Fethullah Gülen Hocaefendi'yi ziyaret etmek suç değildir." diyen Dumanlı, "Hocaefendi kapılarını kapatsa bu kez de 'gizemli tarikat lideri' derler" tespitinde bulundu.
 
Muhaliflere 'ortak hareket etme' çağrısı yapan gazeteci Can Dündar'ın yeniden dolaşıma sokulan fotoğraf üzerine attığı Tweet'e dikkat çeken Leven Kenez, Dündar'ın mesajının iyi niyetle açıklanamayacağını kaydetti.
 
'ÜLKÜCÜ NEFES' NEDİR?

Ankara’da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikte ‘Ülkü Ocakları’ üyesi olduğu öne sürülen kişiler polisin önlemlerine rağmen salona girip etkinliğe katılanlara saldırmıştı.

Saldırının ertesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından “Bundan sonra dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes var” sözleriyle hedef gösterilmişti.

Levent Kenez meslektaşı Ekrem Dumanlı'ya 'Ülkücü nefes'i sordu.
 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ