Metroda Melek Çetinkaya’ya destek verenlere de gözaltı

Harbiyeli Anne Melek Çetinkaya’nın gözaltına alınmasının ardından, Harbiyeli tutukluların durumunu metroda anlatan 4 kişi videoların viral olması üzerine gözaltına alındı.
Müebbet Hapis Cezasına çarptırılan Harbiyeli öğrenciler ve bebekleriyle tutulu anneler için “Adalet Yürüyüşü”ne çıkan Melek Çetinkaya’nın gözaltına alınmasının ardından, Harbiyeli Annelere destek verenler de gözaltına alınıyor. Kızılay ve Batıkent metro istasyonu girişlerinde 66 kişi, 19 Ocak’ta gözaltına alınmıştı.


20 Ocak’ta Batıkent Metro İstasyonu’nda yürüyüşe devam etmek için tekrar toplananlara polis yine müdahele etti ve 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltının ardından Çetinkaya’ya destek veren 4 kişi daha sonra Kızılay-Batıkent metro hattında Harbiyeli öğrencilere müebbet verilmesini eleştiren ve Melek Çetinkaya’ya destek veren açıklamalar yaptılar. Bu açıklamaların kayda alınıp sosyal medyada yayınlanmasının ardından konu viral oldu.

Sabah saatlerinde dört kişiye yönelik gözaltı kararı çıkartıldı ve Y.A, B.Ç, M.Ç. ve A.G. Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 3 ilde düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ