MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den Gökhan Açıkkollu'nun göreve iadesine çark

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Hizmet Hareketi'ne başlatılan cadı avıyla gözaltında işkencelerle öldürülen Öğretmen Gökhan Açıkkollu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin çark etti.
Darbe girişiminden sonra gözaltına alındıktan 13 gün sonra işkencelerle öldürülen Tarih Öğretmeni Gökhan Açıkkollu’nun 1,5 yıl sonra göreve iade edilmesine ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin twitter hesabından çark etti.

42 yaşındaki bir öğretmenin işkence ile katledilmesine toplumun her kesiminden tepki gösterilirken, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’den konuya ilişkin skandal bir açıklama geldi. Twitter hesabından açıklamada bulunan Tekin, ‘Açıkkollu’nun suçsuz olduğu için değil, vefat ettiği için idari bir işlem yapıldığını’ savundu ve belgeyi okuyanları ‘okuduğunu anlamakla’ itham etti. Ancak belgeye dikkatle bakıldığında 'Göreve iade' ibaresi yer alıyor. Müsteşar Tekin bunları ifade ederken okul yönetimine gönderdikleri resmi yazının ‘Konu’ kısmına ‘Göreve İade’ yazdıklarını görmezden geldi.
AÇIKLAMA YAPARKEN BİLE SUÇSUZLUĞUNU KANITLADI
 
Haksızlık ve cinayet karşısında gösterilen tepkileri önleme amacıyla alelacele yazıldığı anlaşılan açıklama metninde Müsteşar Tekin, ‘İlgili öğretmen “suçsuz” falan bulunmamıştır.’ şeklindeki gayri ciddi cümlesi ise sosyal medyada eleştiri aldı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ