Kulp’ta yaşanan patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı yediye yükseldi

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde odun toplamaya giden vatandaşların içerisinde bulunduğu sivil bir aracın geçişi sırasında dün meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı yediye yükseldi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada ikisi ağır 10 kişinin de yaralı olduğu belirtildi. 

Soylu, patlamanın Muş, Batman ve ilçeden gelen 20 kişilik bir işçi grubunun dün saat 18.30 civarında dönüşe geçtikleri sırada gerçekleştirildiğini belirtti.


Soylu "El yapımı patlayıcının yoldan araç geçerken patlatılması suretiyle yedi evladımız, insanımız, kardeşimiz hakkın rahmetine kavuşmuştur. 10 yaralımız vardı. Biri hemen taburcu edildi. Dokuz yaralımızı Diyarbakır'da üniversite hastanesinde ve Selahaddin Eyyubi Hastanesinde ziyaret ettik. Üç yaralımızdan birinin durumu gayet iyi ikisinde ise yoğun bakımlık bir durumu doktorlarımız takdir etti” ifadelerini kullandı.

Olayın hemen ardından Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada dört kişinin hayatını kaybettiği, 13 kişinin de yaralandığı duyurulmuştu.

Mezopotamya Ajansı aracın içerisinde köy korucularının da bulunduğu belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek patlamaya ilişkin bilgi aldığı öğrenildi. Erdoğan’ın, patlamada hayatını kaybeden Siracettin Yıldız, Ömer Yıldız ve Abidin Yıldız ile Ahmet Ay’ın ailesini arayarak başsağlığı dilediği belirtildi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ