Kılıçdaroğlu’nun Hermes çanta çıkışı Erdoğan’ı kızdırdı: Benimle ilgili konuş!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan’ın 50 bin dolarlık Fransız Hermes marka çantasının gündeme getirilmesine tepki gösterdi.


Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş. Eşimle ilgili konuşma.” dedi. Erdoğan, Hermes çantanın varlığını ya da fiyatının 50 bin dolar olduğunu yalanlamadı.

AKP’nin meclis grup toplantısında açıklamalarda bulunan Erdoğan, kendisine yönelik tartışma yaratan kapağı sebebiyle Charlie Hebdo dergisi hakkında da konuştu. Erdoğan şunları söyledi:


“Karikatürle şahsımı hedef aldığını duydum. Bu tür ahlaksız yayınlara ne yaptığını görmek amacıyla da olsa itibar etmeyi dahi zul kabul ettiğim için karikatüre bakmadım. Maalesef İslam ve Müslüman düşmanlığının, Peygamber Efendimize saygısızlığın, özellikle Avrupa’daki yöneticiler arasında adeta kanser gibi yayıldığı dönemden geçiyoruz. Ülkemizde de bunların uzantıları olduğunu biliyor ve görüyoruz, hatta bu parlamentonun çatısı altında da olduğunu biliyoruz. Hatta bunlar buralardan oy devşireceklerini zannediyorlar, bu pazarda size yer yok. İslam ve Türkiye düşmanlarının girdikleri kin ve nefret bataklığında boğulup gedeceklerine inanıyorum, bunlar Avrupa’nın yeniden barbarlık dönemine gidişinin işaretidir.”

AVRUPA’YI HEDEF ALDI: KATİLSİNİZ!

“Şimdi buradan Batı’ya sesleniyorum; ya siz değil misiniz Ruanda’da yüzbinlerce insanı katleden? Siz değil misiniz milyonlarca Cezayirliyi katleden, Afrika’nın her ülkesine sadece elmas, fosfat, altın var diye giren. Siz katilsiniz katil! Bugün hala aynı şeylerin arayışı içindesiniz. Ama kusura bakmayın, Lübnan’a gidiyorsun ne işin var senin orada? Ne oldu aradığını buldun mu, bulamadın. Kovdular seni. Tanındıkça her yerden kovulacak. Bunlar Haçlı seferini yeniden başlatmak istiyorlar.”

SAYIN PUTİN’LE GÖRÜŞTÜK

“İşte Azerbaycan, işte Ermenistan. 30 yıl geçti. Ermenistan Azeri Türklerimizin topraklarını işgal etti. Oradan Azeri kardeşlerimizin kovulmasının üzerinden 30 yıl geçti. Minsk 3’lüsü bu işi çözmedi. İpe un serdiler. En son Sayın Putin ile görüştük. Artık bu işe gelin bir son verelim. İstersen bu işi birlikte çözeriz. Siz Paşinyan’la bu görüşmeleri yapın, ben İlham kardeşimle yapayım. Bu işi tatlı bir yere bağlayalım. Güzel bir görüşme oldu. Temennim odur ki bunu neticlendiririz.”

KILIÇDAROĞLU’NA SESLENDİ: SEN NE BİÇİM SİYASETÇİSİN YA!

“Bay Kemal eşimle ilgili laflar etti. Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş. Eşimle ilgili konuşma. Sen ne biçim siyasetçisin ya? Sana siyasetçi demek için sokaktan binlerce şahit gerekli. Siyasetçiysen benimle, siyasetçi arkadaşlarımla ilgili konuş. Biliyorsun ki onlar seni paçavraya çevirir. Yakılacak çantalar arıyorsanız sizde çok. Sizde beyaz Türkler çok. Onların yakılacak çantaları çoktur. Zeka yoksunu bir adamsın. Airbus’ları satmamızı istiyorsun, onunla bunun ne alakası var. Biri stratejik bir ürün ve sadece Fransız malı değil ortaklık malı zavallı. Bundan bile haberin yok, bu kadar zavallısın.”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransız ürünlerine boykot çağrısını şu sözlerle eleştirmişti: “Vatandaşta Fransız malı alacak hâl mi kaldı? Boykotu sen uygularsın, Saray sosyetesi uygular. Fransız uçakları var. Hemen satsın. Emine Hanım’ın 50 bin euroluk bir çantası var onu da Saray’ın bahçesinde yaksın.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ