Kılıçdaroğlu’ndan MÜSİAD’a: ‘Sizin yediğiniz insan etidir’

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sakarya'daki havai fişek fabrikasının patlamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Sakarya'daki havai fişek fabrikasının patlamasına ilişkin konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu fabrikanın sahibi kimlerden güç alıyorsa fabrikasını her seferinde hiçbir önlem almadan açıyor. İnsanlar ağlıyor, acıları var. Patron yine patron. Bir de utanmadan sıkılmadan ziyafeti paylaşıyorlar, sizin yediğiniz insan eti" dedi.


Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satır başları  şöyle:

“En büyük dileğimiz huzurlu bir Türkiye, elbette ki farklılıklarımız olacak. Farklılıkları zenginlik olarak görürsek huzurlu yaşayabiliriz. CHP olarak, görüşü, kimliği ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızı kucaklıyor ve sesleniyoruz. Bütün belediye başkanları da aynı felsefeyle harekete ediyoruz. Sivas ve Başbağlar’da milletvekillerimiz her yıl anma programlarına katılır.

‘BU FABRİKANIN SAHİBİ KİMDEN GÜÇ ALIYORSA…’  

Geçenlerde Sakarya Hendek’te büyük acılar yaşadık. Havai fişek fabrikasıda patlamada 7 vatandaşımız yaşamını yitirdi. O insanlar fabrikada niye çalışıyorlardı, evlerine helal ekmek götürmek, kimseye muhtaç olmamak için. Siz önlem almıyorsunuz, patlamalar oluyor. 7 kişi hayatını kaybetti. Bu fabrika sicili temiz olan bir fabrika değil. 11 yılda 4 ayrı patlama oluyor, insanlar yine hayatlarını kaybediyorlar. Bu fabrikanın sahibi kimlerden güç alıyorsa fabrikasını her seferinde hiçbir önlem almadan açıyor. İnsanlar ağlıyor, acıları var. Patron yine patron. Bir de utanmadan sıkılmadan ziyafeti paylaşıyorlar, sizin yediğiniz insan eti.‘ORTADA BİR KAZA YOK, CİNAYET VAR’ 

Arkadaşlarımız bütün belgeleri topluyor. Hakkı, hukuku ve adaleti mutlaka sağlayacağız. İlk gelen raporlar… Fabrikadaki binalar arasında güvenlik mesafesine uymamış, tüzüğe uygun havalandırma sistemi yok. Ruhsatı kim verdi? Havai fişek fabrikasındaki patlama hükûmetin insanı ne kadar önemsediğini gösteriyor. İnsan hayatı değerlidir. Sarayın baktığı tek şey ranttır, bu arkadaşların haklarını savunacağız. Ortada bir kaza yok, cinayet var.

‘RTÜK, CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK CEZALARINI VERİYOR’  

Halk TV ve Tele1’e vatandaş doğruları öğrenmesin diye verilen cezalar. Onlar en zor koşullarda özgürlüğün en fazla sınırlandığı bir ortamda, namuslarıyla ve alın teriyle çalışıyorlar. RTÜK cumhuriyet tarihin en büyük cezasını veriyor Halk TV ve Tele1’e. Ne kadar baskı kurarsan kur sen gidicisin kardeşim!

Demirtaş, Osman Kavala neden içeride? Haksız yere içerideler. Olay bir yargılamadan tümüyle çıkmış iktidar dayatmayla içeride tutacaksınız diye”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ