KHK’lı müzik öğretmeni, kendini terörist ilan eden Yeni Akit’e dava açtı

KHK ile öğretmenlikte atıldıktan sonra zor günler geçiren ve müzikle ayakta kalmaya çalışan Sasa Serap, kendisini PKK’lı ilan eden gazete hakkında suç duyurusunda bulundu.
Müzik öğretmeniyken KHK ile ihraç edilen Sasa Serap olarak bilinen şarkıcı Serap Ekinci Yaşar, 24 Kasım Öğretmenler gününde Yalova Koru Belediyesinde konser verdi. CHP’li belediyenin KHK’lı öğretmene konser verdirmesi, hükumete yakın Yeni Akit gazetesini rahatsız etti. Gazete, “CHP’nin PKK aşkı sahnelere taşındı” başlıklı haberiyle, 675 sayılı KHK ile 2016’da öğretmenlikten uzaklaştırılan Yaşar’ı PKK’lı, CHP’li belediyeyi de terör sempatizanı ilan etti.


GAZETEYE DAVA AÇTI

Serap Ekinci Yaşar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere ve öğrencilere hitap etmesini manidar bulan Yeni Akit’e sosyal medya hesabından cevap verdi. Suç duyusunda da bulunduğunu belirten Yaşar, ”YeniAkit tarafından dün “PKK sempatizanı”olduğum ve tüm hukuk kaideleriyle basın etiği yok sayılarak yapılan bu haber; kişilik haklarıma, unvanıma, şöhretime saldırıdır. İlgililer hakkında avukatım aracılığıyla suç duyurusunda bulundum. Olayın takipçisi olacağımı kamuoyuna bildiririm” ifadelerini kullandı.

ÇOK ZOR GÜNLER GEÇİRDİM

Daha önce verdiği bir röportajda, KHK ile işini kaybetmesinin ardından zor günler yaşadığını anlatan Serap Ekinci Yaşar, psikolojik yardım aldığını söylemişti. Sonrasında kendisini toparladığını belirten Yaşar, müzisyen kimliğiyle ayakta kalmak için çabaladığını anlattı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ