Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca dahil 19 kişi gözaltına alındı

Gözaltındaki Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen'in istifasını kararının ardından, aralarında Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca’nın da olduğu çok sayıda isim bu sabah Kars'ta gözaltına alındı.


Kars’ta ev baskınları düzenlendi, aralarında Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca’nın da olduğu 19 siyasetçi gözaltına alındı.

Bu sabah eşzamanlı düzenlenen operasyonda Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca, belediye başkan yardımcıları ve İl Genel Meclis üyelerinin olduğu 19 kişi gözaltına alındı.


HDP yönetimindeki Kars Belediyesi’nin diğer eşbaşkanı Ayhan Bilgen, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen ‘Kobani soruşturması’ kapsamında 25 Eylül’de gözaltına alınarak, Ankara Eminiyet Müdürlüğü’ne getirilmişti.

BİLGEN, DÜN İSTİFA KARARINI AÇIKLADI

Bilgen bir haftadır, HDP’li 20 siyasetçi ile gözaltına tutuluyor. Dün bir mesaj gönderen Kars Belediye Eşbaşkanı Bilgen, “Demokrasicilik oynanacak yaşı geçtim. Gözaltı sürem bitene kadar kayyım atanmamış olursa Belediye Başkanlığı görevimden istifa edeceğim” demişti.

Bilgen, Kars’ta bir kadın belediye başkanı ile yola deavm edildiği takdirde, sadece siyasal değil, toplumsal bir eşiğin de aşılacağını belirtmişti.

Kars Belediyesi’nin kadın Eşbaşkanı Şevin Alaca ise bu sabah gözaltına alındı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ