Kalp krizi geçiren tutukluyu ring aracıyla hastaneye götürürken kalbi durdu

Bandırma Cezaevi'nde kalp krizi geçiren tutuklu Murat Saat, hastaneye ring aracıyla götürüldüğü ve araçta kalbinin durduğu öğrenildi.
Müdahale sonrası kalbi atmaya başlayan Saat yoğun bakımda uyutuluyor ve durumu kritik. Bandırma 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu Ertan Tan gönderdiği mektupta, birlikte kaldığı Murat Saat’in kalp krizi geçirdiğini ve cezaevi yönetimi tarafından geç müdahale edilmesi aktardı. Kalp krizi geçiren Saat’in ambulans yerine ring aracıyla hastane götürüldüğü sırada kalbi durduğunu belirten Tan, müdahale sonrası kalbi atmaya başladığını yazdı. Saat’in yoğun bakım servisinde uyutulduğunu ve durumunu kritik olduğunu vurgulayan mektupta, duyarlılık çağrısında bulundu.
 
'GEÇ MÜDAHALE EDİLİYOR'
 
Tan, mektubunda, "Murat Saat'e acilen müdahale edilmesi için arkadaşları Murat'ın revire kaldırılmasını idareye bildiriyor. Ancak, Murat Saat arkadaşımız gecikmeli bir şekilde koğuştan alınıyor, o haliyle cezaevi ring aracına konularak hastaneye götürülüyor" ifadelerine yer verdi.  Kalp krizi gibi hayati ve kritik bir anda ambulansın çağrılmadığını belirten Tan, şunları yazdı: "Arkadaşımızın yolda kalbi duruyor. Ring aracı gibi her açıdan olumsuz bir araçla adeta kaderine terk edercesine hastaneye ulaştırılıyor. Hastanedeki müdahale sonucu, duran kalbi yeniden çalıştırılıyor, ancak geçirdiği krizin şiddeti ve riskleri nedeniyle yoğun bakımda uyutularak bekletiliyor." 

 
'YOĞUN BAKIMDA VE DURUMU KRİTİK'
 
Tan, şu bilgileri paylaştı: "Sonrasında ise Balıkesir'e sevk ediliyor. Arkadaşımız, Balıkesir Hastanesi'nde anjiyo oluyor. Şuan durumunun kritik olmasından dolayı halen yoğun bakımda uyutularak tutulduğu, ara sıra uyandırıldığı haberini almış bulunmaktayız." 
 
ÖYKÜ KİTABI VAR
 

Müebbet hapis cezasına çarptırılan Murat Saat’in, “Yoksak Sen Benim En İyi Arkadaşım mısın?” adlı bir öykü kitabı bulunuyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ