​İmamoğlu'nun 'israf' belgelerini zoom'ladıkları için kovulan dört kameramanın isimleri belli oldu

Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı CNN Türk'teki 'Tarafsız Bölge' programında yaşananların yankıları sürüyor.Programı sunan Ahmet Hakan, AKP yanlısı sorularıyla İmamoğlu'na yüklenmiş, ardından da İmamoğlu'nun israf belgelerini açıklayacağını söylemesinin ardından, 'yukarıdan' gelen bir telefonla yayın kesilmiş ve süresinden önce bitirilmişti. 


Ardından da, İmamoğlu'nun israflarla ilgili gösterdiği belgelere yakın çekim yaptıkları gerekçesiyle dört kameramanın işine son verildiği ortaya çıkmıştı.

İmamoğlu da bu iddiayı doğrulamıştı. Şimdi o kameraman isimleri de kamuoyuna yansıdı. 

Sözcü TV’de Uğur Dündar ile Halk Arenası’na konuk olan Ekrem İmamoğlu, CNN Türk’te katıldığı programda ortaya koyduğu israf çizelgelerini zoom’layan kameramanların işten çıkarıldığını açıklamıştı. 

Neohaber'in haberine göre, kameramanlar Ekrem İmamoğlu’nun israf belgelerini gösterdiği sırada yakın çekim yapınca işten çıkarıldı. İşlerine son verilen kameramanlar Tanju Esen, Metin Bıyık, Melih Özlem ve Mert Tetik olduğu, basın emekçilerine işten çıkarılma tebligatlarının yapıldığı ortaya çıktı.

Habere göre, Kanal D ve CNN Türk'ün teknik işlerinden sorumlu firma Özkan Prodüksiyon'da çalışan kameramanların neden işten çıkarıldığına yönelik herhangi bir açıklama ise yapılmadı. Demirören Medya ve Özkan Prodüksiyon bünyesinde uzun yıllardır görev yapan kameramanlardan Tanju Esen ve Metin Bıyık’a işten çıkarıldıkları 'Çarkıfelek' programının çekimleri sırasında haber verildi. Çekimler tamamlanır tamamlanmaz ise basın emekçileriyle yollar ayrıldı.

Öte yandan Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programının reji ekibinin de işten çıkarılacaklar arasında olduğu ileri sürüldü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ