İmamoğlu, Şeyda Moza ve Berat Albayrak’a piyango gibi imar planına itiraz etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İçi ihanet dolu süreç” dediği Berat Albayrak ve Katarlıların arazilerinin bulunduğu Kanal İstanbul çevresindeki imar planı düzenlemesine itiraz etti.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesi çevresindeki arazilerin imarlarında değişiklik ön gören plana itiraz etti.

CANLI YAYINLA İTİRAZ


İtiraz için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bizzat giden İmamoğlu, itiraz dilekçesini sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında imzaladı. İmamoğlu görüntüleri, ”Kanal İstanbul 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni ve 1/1000 ölçekli İmar Planlarına itiraz dilekçemizi sunmak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’deyiz” notuyla paylaştı.

İÇİ İHANET DOLU SÜREÇ

İmamoğlu yaptığı konuşmada, tarla iken vatandaştan toplanan arazilerin imar planıyla turizm alanına çevrilmesini ‘içi ihanet dolu süreç’ olarak niteledi’

YABANCIYA GİTMESİN DİYE ALMIŞTI

Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergâhında, ‘yabancıya gitmesin diye’ aldığı 13 dönümlük tarla vasfındaki arazi imar planı değişikliğiyle “konut + ticaret alanına” dönüşmüştü. Araziye konut, alışveriş merkezi, otel, konaklama tesisleri gibi yapılar inşa edilebilecek.

KATAR EMİRİ’NİN ANNESİNİN DE ARAZİLERİ VAR

Kata Emiri’nin annesi Şeyda Moza’nın da aynı imar planı içerisinde 44 dönümlük arazisi bulunuyor. Yapılan imar planıyla Moza’nın arazilerine de otel ve AVM inşası izni verilmişti.

   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ