Hulusi Akar’dan isim vermeden Cihat Yaycı göndermesi!

Terörle mücadele ilgili konuşan Milli Savunma Bakanı Akar’ın TSK’nın kurumsal yaklaşımının daima ‘ben’ değil ‘biz’ olduğunu vurgulaması Cihat Yaycı’nın görevden alınma sürecindeki yaşananlara gönderme olarak yorumlandı.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar , beraberinde TSK Komuta Kademesi ile 10. Tanker Üs Komutanlığı ziyareti sonrasında 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında incelemelerde bulundu. 222’nci Filo Komutanlığını ziyaret eden Akar, burada personelle bayramlaştı. 

Ardından Akar, yaptığı konuşmada “TSK bu milletin bağrından çıkmış bir kurumdur, yani asil milletimizin bağrından çıkan TSK, kurumsal bir yaklaşımla daima, ‘ben’ demeden ‘biz’ diyerek akıl ve bilim ışığında anayasa ve yasalar çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.   

Terörle mücadele son rakamları da paylaşan Akar “1 Ocak’tan itibaren bugüne kadar Irak’ın, Suriye’nin kuzeyindeki operasyonlarda bin 458 terörist etkisiz hale getirildi” açıklamasında bulundu.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ