HDP’li belediyelere kanlı baskın

Hakkari ve Yüksekova ilçesi, Mardin’in Nusaybin ilçesi, Van’ın Erciş ilçe belediyesine özel harekat polisi baskın düzenledi. Belediye Eşbaşkanları gözaltında.


Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetici ve üyeleri ile belediye eşbaşkanlarına yönelik gözaltı operasyonları artarak sürüyor. Hakkari merkez ve Yüksekova (Gever) ilçe belediyesi, Mardin’in Nusaybin ilçe belediyesi ve Van’ın Erciş ilçe belediyesi polis tarafından basıldı. Belediye eşbaşkanları gözaltına alındı.

Hakkari belediye binasına özel harekat polislerinin yaptığı baskında Belediye Eşbaşkanı Cihan Karaman gözaltına alındı. Aynı saatlerde Yükeskova Belediyesi Eşbaşkanları Remziye Yaşar ile İrfan Sarı da gözaltına alındı.


Mardin’in Nusaybin İlçe Belediyesi Eşbaşkanı Semire Nergiz ve Ferhat Kut’un evlerine baskın yapıldı. Her iki eşbaşkan da gözaltına alındı.KRİZ MASASINDA KAN


Nusaybin’de yaşanan mağduriyetleri gidermek amacıyla belediye tarafından kurulan “Kriz Merkezi” de baskın düzenlenen adresler arasında. Baskın sırasında polisler burada çalışan kişileri darp etti. Polislerin, bir belediye çalışanının burnunu kırdığı, bir diğer personeli ise çenesinden yaraladığı öğrenildi. Yaralanan personelden akan kanın görüntüleri fotoğraflara yansıdı.

Baskında, Nusaybin Belediye Meclis üyesi Mehmet Emin Alkan gözaltına alınırken, çalışanların da darp edildiği görüldü.

ERCİŞ BELEDİYESİNE DE BASKIN

Van’ın Erciş İlçe Belediyesi Eşbaşkanları Yıldız Çetin ve Bayram Çiçek’in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Eşbaşkanlar yanı sıra Meclis üyesi Erhan Akbaş, İlçe Eşbaşkanları Hicran Kandemir, Şakir Asıl ve Baran Karaca adında bir genç evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ