HDP’de koronalı vekil sayısı 3’e çıktı

Halkların Demokratik Partisi, 3 milletvekillerinde koronavirüs tespit edildiğini duyurdu. Kontrol altına alınan milletvekillerinin sağlık durumunun iyi olduğu ilan edildi.


Son günlerde Meclis’te ortaya çıkan koronavirüs (Kovid-19) vakalarından etkilenen HDP’de, dün açıklanandan 1 milletvekilinden sonra bugün de 2 vekilin hastalığa yakalandığı duyuruldu. HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, yazılı açıklama son durumu açıkladı.

YENİ GELİŞME OLMASI HALİNDE BİLGİLENDİRME YAPILACAK


Beştaş ve Oluç’un şu ifadeleri kullandı: “Daha önce açıkladığımız gibi Grup salonumuzun da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu hafta başında tespit edilmişti. Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştı. Şu ana kadar yapılan testlerde toplamda üç vekilimizin enfekte olduğu anlaşıldı. Vekillerimiz doktor kontrolü altındadır ve sağlık durumları iyidir. Yeni bir gelişme olması durumunda kamuoyunu bilgilendireceğiz.”

SAYMAZ’DAN DUNDAR, İMİR VE IŞIK İDDİASI

Öte yandan gazeteci İsmail Saymaz, şahsi sosyal medya hesabından koronaya yakalanan HDP’lilerin Mardin Milletvekili Pero Dundar, Şırnak Milletvekili Nuray İmir ve  Muş Milletvekili Mansur Işık olduğu iddialı bir paylaşım yaptı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ