HDP ve CHP’nin önünde eylem serbest AKP önünde yasak

KHK’lı Cemal Yıldırım ve müebbet verilen erlerin aileleri AKP binalarında eylem başlattılar. HDP ve CHP önünde eylem serbestisi AKP önünde yokmuş.
Ankara Defterdarlığı’nda çalışırken KHK ile ihraç edilen Cemal Yıldırım, uzun süredir devam ettirdiği eylemlerini bu kez AKP Ankara İl Başkanlığı önüne taşımak istedi.


Tek başına ve sadece ‘İşimi geri istiyorum’ döviziyle yaptığı sessiz oturma eylemleri her seferinde polis tarafından engellenen Yıldırım’ın bu kez AKP binasının bulunduğu sokağın girişinde engellendi.

Elinde bir dövizle tek başına AKP binasının olduğu sokağa giren Yıldırım’ın önü sivil polisler tarafından kesildi. Yıldırım, bir saat sessiz oturma eylemi yapacağını belirterek, ‘Ben hakkımı arıyorum’ dedi.
  Polisler ise Ankara Valiliği’nin eylem yasağını hatırlattı. Cemal Yıldırım’ın Diyarbakır’da HDP önündeki eylemi hatırlatması işe yaramadı. ‘İşimi ekmeğimi geri istiyorum’ yazılı dövizini açar açmaz gözaltına alındı.

Yıldırım, gözaltı aracına konulurken ‘Zafer direnen emekçinin olacak’, ‘Direne direne kazanacağız’ sloganları attı.

BES üyesi Cemal Yıldırım, daha önceki açıklamalarında, 5 gün boyunca 12.00-13.00 saatleri arasında AKP önünde eylem yapacağını duyurmuştu.

MÜEBBET VERİLEN ER AİLELERİ DE AKP ÖNÜNDE

15 Temmuz sonrası tutuklanan ve müebbet verilen askerlerin ve harbiyeli öğrencilerin anneleri de AKP binası önünde eyleme başladılar. Aileler eylemlerini videolu olarak paylaştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ