Havuz Yazarı Yusuf Kaplan AKP'yi işaret etti: Duvara toslamak üzereyiz

AKP'nin havuz medyası arasında yer alan Yeni Şafak Gazetesi'nin Yazarı Yusuf Kaplan AKP'nin samimiyetini yitirdiğini, paraya, makama, mevkiye, güce ve geçici dünyaya yenildiğini yazdı.
Yeni Şafak yazarı: Duvara toslamak üzereyiz

AKP'li Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Yusuf Kaplan, AKP'nin samimiyetini yitirdiğini, paraya, makama, mevkiye, güce ve 'geçici dünya'ya yenildiklerini yazdı.

İtiraf ve nedamet dolu yazıda Kaplan, "Biz de araçları amaç hâline getirdik; amaçlarımızı yitirdik...Siyaseti, gücü, parayı, makamı mevkiyi kutsadık...Ve samimiyetimizi kaybettik..." yorumunu yaptı.


AKP'yi kastederek, "Duvara toslamak üzereyiz" diyen Kaplan, vakit geç olmadan toparlanılması çağrısı yaptı.

Kaplan yazısını şöyle sürdürdü:

"Dünyanın, tam da İslâm’ın insanlığın yükünü omuzlarında hisseden mesele sahibi, mesuliyetini müdrik, “nereye böyle, nereye?” diye önce kendini, kendimizi sigaya çekmemizi mümkün kılan sual sorma melekeleri her daim diri insan tipine her zamankinden daha fazla ihtiyaç hissettiği bir zaman diliminde hem de!

Duvara toslamak üzereyiz...

Toparlanıp kendimize gelmeliyiz vakit geç olmadan."

AKP'ye 'toparlanabilmek' adına tavsiyelerini sürdüren Kaplan, "Dünyayı, dünyanın geçici, ayartıcı araçlarını elimizin tersiyle itebilmeli, kalıcı olanın, hakikatin izini sürecek taze bir yolculuğa “vira bismillah...” diyebilmeliyiz yeniden.

Unutmayalım: Bizi, her alanda mesele sahibi kılacak, insanlık çapında bir mesuliyetle donatacak, başta kendimiz olmak üzere insanlığın nereye gittiği sualini gönülden, yüreğinin tam kalbinden soracak samimiyet kurtarabilir ancak" diyerek yazısını noktaladı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ