Hamile kadına 3 gündür gözaltı zulmü

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde polisin yaptığı ev baskılarında gözaltına alınan 4 aylık hamile Rabia Akgün, 3 gündür emniyette tutuluyor.
AKP iktidarının hamile kadınlara yönelik zulmüne bir yenisi daha eklendi. Kapısı kırılarak köpeklerle girilen evinde gözaltına alınan 4 aylık hamile Rabia Akgün, hala emniyette tutuluyor.


DOSYAYA KISITLILIK KARARI GETİRİLDİ

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde 9 Ağustos günü polislerce bir eve düzenlen baskında 3 kişi gözaltına alınmıştı. Evin kapısının kırıldığı ve polislerin yanlarında getirdiği köpekle aramaların yapıldığı evde, gözaltına alınan biri hamile kadın 3 kişinin hala gözaltında olduğu ve dosyalarına kısıtlılık kararı getirildiği belirtildi.

EVDE BULUNAN MİSAFİR KADINA DARP

MA’nın haberine göre, gözaltına alınan ev sahibi Mehmet Emin Akgün’ün ve evde bulunan misafir bir kadının polislerce kötü bir şekilde darp edildiği öğrenildi. Konu hakkında bilgi veren Akgün’ün avukatı, müvekkilinin maruz kaldığı şiddetten dolayı rahatsızlık yaşadığı ve bu olay üzerine suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Akgün ile birlikte gözaltına alınan 4 aylık hamile eşi Rabia Akgün’ün durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Akgün, eşi ve misafirinin “örgüt üyeliği” ve “örgüte yardım etmek” iddialarıyla gözaltına alındığı öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ