'Güvenli bölge' hareketliliği: Akar Urfa'da, ABD'li heyet Genelkurmay'da

Bakan Akar ve komuta kademesi, Müşterek Harekat Merkezi'ne ilişkin inceleme yapmak üzere Urfa'ya gitti, ABD'li askeri heyet ise Genelkurmay Başkanlığı'nı ziyaret etti.


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları, inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Urfa'ya gitti.

Akar ve beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal'ı, GAP Havalimanı'nda Vali Abdullah Erin, 2. Ordu Komutan Vekili Korgeneral Sinan Yayla ve diğer yetkililer karşıladı.


Akar ve TSK'nın komuta kademesinin ABD ile koordineli yürütülen güvenli bölge uygulamasına ilişkin temaslarda bulunup, Suriye sınır hattında incelemeler yapacağı öğrenildi.

ABD HEYETİ GENELKURMAY'I ZİYARET ETTİ

ABD Avrupa Kuvvetler Komutanı Yardımcısı ve heyeti Genelkurmay Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Dün Şanlıurfa’da kurulan harekat merkezinde koordine faaliyetlerini tamamlayan ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korg. Twitty başkanlığındaki ABD askeri heyeti, bugün temaslarda bulunmak üzere Genelkurmay Başkanlığı Karargahını ziyaret etmiştir" denildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ