Gergerlioğlu’nu darp eden polisler birbirlerini tebrik etmiş

Milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, kendisini gözaltına alan polislerin birbirini tebrik ettiğini açıkladı.


Gergerlioğlu, "Polis arkadaşları arabadakilere 'Bravo, iyi iş çıkardınız, elinize sağlık' diyordu. 'İyi iş çıkardınız' diyorlardı. Darp, küfür ve tehdit iyi işmiş" dedi.

Polis aracında darp ve hakarete maruz kaldığını sosyal medya hesabından açıklayan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Polis arkadaşları arabadakilere, ‘Bravo, iyi iş çıkardınız, elinize sağlık’ diyordu. Darp, küfür ve tehdit iyi işmiş” dedi.


Vekilliği düşürüldükten sonra tutuklanarak Sincan F Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından paylaşım bulundu.

Gergerlioğlu paylaşımında, “Darp edilerek getirildiğim, yolda hakaret gördüğüm polis aracı adliyede durunca, polis arkadaşları arabadakilere ‘Bravo, iyi iş çıkardınız, elinize sağlık’ diyordu. ‘İyi iş çıkardınız’ diyorlardı. Darp, küfür ve tehdit iyi işmiş” ifadelerini kullandı.
 
Gergerlioğlu bir diğer paylaşımında da “Şiir okundu diye hapse atılanların iktidarında bir haber rt etti diye bir milletvekili hapse atıldı. İktidar ve muhalefetin sessiz kalan kısmı demokrasi ve hukuku bir daha ağzına almasın” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ