Gazeteci Yarkadaş: Saray medyaya “İmamoğlu” kelimesini yasakladı

Abdullah Gül’süz 367 krizi belgeseli yayınlayan hükümete yakın medya organları, Saray’dan gelen talimatla, ismi unutulması için Ekrem İmamoğlu’dan CHP adayı olarak bahsedecek.Saray’dan gelen talimatla hükümete yakın medyada Ekrem İmamoğlu’dan, isminin yaygınlaşmasını engellemek için, CHP adayı olarak bahsedilecek. İddianın sahibi gazeteci Barış Yarkadaş. Yarkadaş iddiasını desteklemek için bir de örnek verdi: ‘Abdullah Gül’süz 367 krizi belgeseli yayınladılar’ dedi ve ekledi: ‘Yandaş yumurtasız menemen yapmayı başarıyor.’


Türk siyasi tarihine 367 krizi olarak geçen olay, Abdullah Gül’ün meclis tarafından Cumhurbaşkanı seçilmesi engellemek için yargının müdahale ettiği süreç olarak biliniyor. A Haber’de yayınlanan 367 krizini anlatan belgeselde Gül’ün adının geçmemesi tepki almıştı.

Yarkadaşın o ifadeleri: “Yandaş medyaya yeni talimat verildi. Seçim sürecinde, haberleri CHP’nin adayı diye verecek, Ekrem İmamoğlu’nun adını söylemeyecekler. Böylece, Ekrem İmamoglu isminin yaygınlaşmasını engellemeye çalışacaklar. ‘Yok canım daha neler, böyle şey olur mu?’ demeyin. Neden mi? A HABER’de birkaç gün önce bir haber izledim. Erdoğan’ın ve AKP’nin siyasi öyküsü anlatılırken, 367 krizine de yer verilmişti. Haberde, 367 krizinin muhatabı AKP’nin CB Adayı Abdullah Gül’ün adı bile geçmedi. Yandaşlar, habercilikte yumurtasız menemen yapmayı başarıyor yani..”


 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ