Flaş! Devlet Bahçeli kitabı toplatıldı!

Sabahattin Önkibar'ın "Devlet Bahçeli" kitabı çıktığı gün toplatıldı.
Kırmızı Kedi Yayınları'ndan bugün piyasaya çıkan "Devlet Bahçeli ve Ülkücüler" kitabı hakkında toplatma kararı verildi. Kararın itiraza açık olduğu belirtildi.

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar’ın “Devlet Bahçeli ve Derin Ülkücüler” kitabı bugün piyasaya çıktı.

Ancak dün henüz kitap piyasaya çıkmadan, Devlet Bahçeli, Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak kitabın tedbiren dağıtımının durdurulmasını, dağıtılanların ise toplatılmasını istemişti.


Mahkeme bugün başvuru hakkında karar verdi. Kitabın dağıtımının durdurulması, dağıtılanların ise toplatılması kararına varılırken, kararın itiraza açık olduğu söylendi.

KİTAPTA NE VAR
Kitapla ilgili kısa bir bilgiyi twitter hesabından Aslı Perinçek paylaşmıştı. Perinçek şöyle yazdı:

Bugün Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından piyasaya sunulan "Devlet Bahçeli ve ülkücüler hakkında her şey" isimli kitabımızdan bir alıntı: “12 Eylül 1980’de Alpaslan Türkeş ve ekibi hapse girince dışarıda kalanlar yine Türkeş’in içeriden yönlendirmesiyleMuharrem Şemsek’in organizasyonu ile yeni bir parti kurmak için harekete geçti.Tam o süreçte Devlet Bahçeli Muharrem Şemsek’i giderek “Yeni kurulacak partiye ben genel başkan olmak istiyorum”  dedi..Muharrem Şemsek, “Başbuğ Türkeş’e soralım” dedi ve Bahçeli’nin talebini cezaevine iletti.Türkeş, ülkücü kökenli askeri doktoru Selim Kaptanoğlu ile el yazısı ile şu notu gönderdi:- “Bahçeli denen adamı aklınızdan bile geçirmeyin çünkü o adam MİT’çi.”.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ