Erdoğan’ın akıl sağlığı tartışılıyor: Muhakeme yeteneğini kaybetti!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın akıl sağlığıyla ilgili tartışmalar büyüyor. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Erdoğan’ın tıbben kontrolden geçirilmesi gerektiğini söyledi.


Recep Tayyip Erdoğan’ın, gece yarısı kararnamesiyle Merkez Bankası’ndan 3 yöneticiyi görevden almasının hiç bir mantıklı izahı olmadığını belirten Uysal, “Akıl yitimi değilse Bilinçli bir kötülük ve kriz çıkarma niyetinden başka nedir bu!!! Sn Erdoğan’ın muhakeme yeteneğini kaybettiği anlaşılıyor; tıbben kontrolden geçirilmeli!!! Cinnet geçiren birisinin ülkeyi yönetme ehliyetini sorgulamak zorundayız!!!” ifadelerini kullandı.
 

Bir çok konuda aleni yalan söyleyen Erdoğan’ın akli dengesi daha önce de tartışma konusu olmuştu. Erdoğan en son Amerika’da, İngiltere’de, Almanya’da, Fransa’da insanların yiyecek ekmek bulamadığını iddia etti. Ekonomik veriler ve aşı konusunda da bir çok defa yalan söyleyen Erdoğan, geçtiğimiz hafta AKP’li İsmail Kahraman’ın Anayasa’nın ilk 4 maddesiyle ilgili açıklamasını da sanki Kemal Kılıçdaroğlu söylemiş gibi eleştirmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ