Erdoğan’ın ABD ziyareti kesinleşti: 13 Kasım’da Washington’a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti, Trump ile yapılan telefon görüşmesinin ardından kesinleştiği belirtildi.

ABD Temsilciler Meclisi’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım yasa tasarısını onaylaması ve Donald Trump’ın skandal mektubundan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ABD’ye yapacağı 13 Kasım’daki ziyaretin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu olmuştu. Erdoğan’ın ABD ziyareti, Trump ile yapılan telefon görüşmesinin ardından kesinleştiği öğrenildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. Görüşmede ikili meselelerin yanı sıra bölgesel gelişmeler ele alındı. İki lider, ABD Başkanı Sayın Trump’ın daveti üzerine 13 Kasım Salı günü Washington’da görüşeceklerini yeniden teyit ettiler.


ABD Temsilciler Meclisi’nin “Ermeni soykırımını tanıyan yasa tasarısı” ve Türkiye’nin Suriye’ye yönelik harekâtı karşı yaptırım yasası tasarısını onaylamasının ardından iki ülke arasındaki ilişkiler gerilmişti. AKP kanadından gelen açıklamalarda bu konuda istişarelerin sürdüğü belirtilmiş, nihai kararın iki liderin telefon görüşmesinin ardından netleşeceği belirtilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ