Erdoğan’dan üstü kapalı Dilipak eleştirisi

AKP Genel Başkanı Erdoğan isim vermeden Abdurrahman Dilipak'ı eleştirerek, "Adı, ünvanı ne olursa olsun birilerinin edebimizin el vermeyeceği ifadelerle AK Partili kadınlara bunları söylemesine sessiz kalamayız" dedi.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan isim vermeden Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’ı eleştirdi.

AKP’nin 19. kuruluş yıl dönümünde konuşan Erdoğan, Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’ın İstanbul Sözleşmesi’ni savunanlara yönelik ‘fahişe’ ifadesini kullanıldığı “AK Parti’nin papatyaları” yazısına ilişkin olarak, “AK Parti’nin kadınları için, öbür tarafta AKP’nin papatyaları gibi yakıştırmalarla, yeşil sermaye gibi yaklaşımlarla, ben ağzıma almaktan edep ediyorum, küfri bir ifadeyi kullanmak suretiyle, bu tür yakıştırmalarının içine giren köşe yazarları noktasında da, tüm kadın kollarım adına ve tüm kadınlar adına kendilerini kınıyorum. Biz her türlü mücadeleye saygı gösteririz ama kadınlarımızın onuruna, iffetine yönelik en küçük bir saldırıya da müsaade etmeyiz. Adı, ünvanı ne olursa olsun birilerinin edebimizin el vermeyeceği ifadelerle AK Partili kadınlara bunları söylemesine sessiz kalamayız” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ