Erdoğan’dan Selahattin Demirtaş açıklaması: “Bunları bırakamayız…”

Tayyip Erdoğan, hakkında tahliye kararı verilen muhalif lider Selahattin Demirtaş ile ilgili konuştu: “Bunları bırakamayız. Eğer biz bırakırsak ebedi alemde şehitlerimiz bize bunun hesabını sorar.”


AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Teknofest’i ziyaret etti. Erdoğan, Türkiye’nin kendisine biçilen az gelişmiş ülke rolünü kabul etmediği için bu sıkıntıları yaşadığını ileri sürdü. “Ama bu millet tarih boyunca zillet içinde yaşamayı kabul etmemiştir” dedi.

Erdoğan “Sokağa insanları çağırıp ondan sonra Diyarbakır’da 53 evladımızı öldürenleri bu millet unutmuyor ve unutmayacaktır da. Sonuna kadar bu işin takipçisiyiz, takipçisi olacağız. Bunları bırakamayız. Eğer biz bırakırsak ebedi alemde şehitlerimiz bize bunun hesabını sorar” dedi.


HDP ÖNÜNDE BEKLEYEN ANNELER

Erdoğan, “Bugün Diyarbakır’da evlatları dağa kaçırılan o analar dimdik duruyorsa bir sebebi var. Ölümden korkmuyorlar. Evlatlarımız gelene kadar buradan ayrılmıyoruz. Buradan Kandil’e ve destekçilerine sesleniyorum. Bu ülkede katil aranıyorsa bunun adresini sormaya gerek yok bunlar biliniyor. Bunlar Parlamento’ya kadar sızmış olanlar… Milleti sokağa çağırıp da 53 insanımız öldürenleri unutamayız” ifadelerini kullandı.

ABD’DE YAPILACAK BM GENEL KURULU

Erdoğan şunları söyledi: “Bugün BM Genel Kurulu için ABD’ye hareket ediyoruz. Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmelere dair ne düşünüyorsak tüm devletlerin temsilcileri önünde açıkça ifade edeceğiz. Bize gizli açık tehditlerle bedel ödetmeyi düşünenler beyhude bir işle uğraştığını bilmelidir. Milletimiz bir şeye inandığında ve yola çıktığında onu durdurabilecek hiçbir güç yoktur. Şu an karşımda AKINCI ve SU-35’i görüyorum. İnsanlar neler yapıyor. Biz batının ilmini alacağız ve bunu kendimize amaç edineceğiz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ