Erdoğan: Tehdit ediyor ya, yarın 18.00’a kadar göndereceksiniz diyor

Erdoğan, ABD Başkanı Trump'la yaptıkları müzakereleri anlattı: Tehdit ediyor ya, yarın 18.00'a kadar göndereceksiniz diyor. Biz çatladıkapı ülkesi değiliz ya.

AKP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de yaptığı konuşmada ABD’yi eleştirerek, “ABD, stratejik ortağı olan Türkiye’ye sırtını dönüyorsa kusura bakmasın ve bu Türkiye’yi bir tane papaza değişiyorsa kusura bakmasın. Stratejik ortağına bu şekilde davranan ABD bizleri rahatsız etmiştir, bizi üzmüştür. Bizi tehditle bir yere çekmeye kalkan kusura bakmasın. Öyle Türkiye’ye tehdit sökmez. Biz hukuk devletiyiz, hukuk devleti olarak da hukukun dışına asla çıkmayız. Onların doları varsa bizim de Allah’ımız var” dedi.

TRUMP: YARIN 18.00’E KADAR GÖNDERECEKSİNİZ


Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Suriye’deki terör koridoruna ses çıkarmasak bugün bu sıkıntıları yaşamıyor olacaktık. Bu oyun önümüze geldiğinde biz asla boyun eğemeyiz dedik. Tehdit ediyor ya, yarın 18.00’a kadar göndereceksiniz diyor. Biz çatladıkapı ülkesi değiliz ya. 15 Temmuz’dan bir gün önce 2,8 olan dolar kurunun dün itibarı ile 6 lira üzerinde olamaz. Tüm büyük yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz, ortada krize giren, batan bir ülke yok. Ekonominin gerçek durumunu sıkıntıları ile, başarıları ile biliyoruz. İşadamları ile her gün konuşuyoruz. Benim işadamlarım Kılıçdaroğlu değil ki. Ben bu vesile ile Bahçeli’ye de teşekkür ediyorum. Yerli ve milli olanlar burada kendini ortaya koyuyor. Mesele bu. Millilik. Hedef ve istikamet aynı olunca konuştuklarınız uyuşuyor, örtüşüyor. Birileri bir yerlere hala çekmeye çalışıyorsa onlara diyecek bir şey yok. Hepimiz aynı gemideyiz ya.”

‘FAİZ BİR SÖMÜRÜ ARACIDIR’

“Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bir sömürü aracıdır. Ne yaparsanız yapın, ekonomideki hedeflerimizi gerçekleştirmekten geri durmayacağız. Terörle mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Irak ve Suriye politikamızdan geri adım atmayacağız. Bayrağımızın dalgalanmasına engel olamayacaksınız.”

‘MİLLİ PARA İLE TİCARETE HAZIRLANIYORUZ’

“Devlet olarak alacağımız tedbirler üzerinde ilgili bakanlarımız çalışıyor. Milli para ile ticarete hazırlanıyoruz. Tüm dünyaya ekonomik savaş ilan eden, yaptırım tehditleriyle ülkeleri haraca bağlayan bu düzeni asla kabul etmiyoruz. En büyük ticaret hacmine sahip olduğumuz Çin, Rusya, İran, Ukrayna gibi ülkelerle ticaretimizi milli para birimlerimiz üzerinden yürütmeye hazırlanıyoruz.”Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ