Erdoğan: IŞİD bize dokunmaz!

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, IŞİD'in Musul'da Türk konsolosluk görevlilerini kaçırmasıyla ilgili Erdoğan'ın "IŞİD bizden" mesajı verdiğini söyledi.
CHP İstanbul milletvekili Dursun Çiçek, IŞİD'in 3 yıl önce Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu baskını sırasında dönemin Başbakanı Erdoğan ile dönemin Genelkurmay Başkanı Necdet Özel arasında geçtiğini iddia ettiği bir diyaloğu paylaştı.

Turan Yılmaz'ın Hürriyet'te yer alan haberine göre Çiçek, Erdoğan’ın, “Konsolosluğu basacaklar, takviye edip engel olalım” diyen Org. Özel’e, “IŞİD bize böyle bir kötülük yapmaz, siz başka işlerle uğraşın” dediğini öne sürdü. 

Çiçek, Serbest Bölge Yasası’nın önceki gece Meclis’teki görüşmeleri sırasında paylaştığı ve Meclis tutanaklarına da yansıyan bu bilginin kaynağının Necdet Özel olduğunu belirterek şunları söyledi:  “Bu görüşme, benim cezaevinden tahliyemin ardından, kendisine tahliye sürecindeki olumlu katkıları, motivasyon desteği nedeniyle teşekkür ziyaretimde gerçekleşti. Eylül 2014’teki bu görüşmede konu da asker-iktidar ilişkileri kapsamında açılmıştı.”  


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ