Davutoğlu'ndan Özdağ'a yapılan saldırı hakkında açıklama: Sorumlu Erdoğan'dır

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, yardımcısı Selçuk Özdağ’ın evinin önünde silahlı ve sopalı saldırı düzenlenmesine ilişkin, “Ülkedeki olumlu olumsuz her gelişmeden sorumlu kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır." dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın saldırıya uğramasına ilişkin açıklama yaptı.

"Biraz önce Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ'a evinden çıktığı esnada planlı ve silahlı bir saldırı söz konusu oldu" diyen Davutoğlu, "Olayın detaylarını araştırıyoruz. Ancak hiç şüphe götürmeyen husus şudur ki; bir siyasinin evinin önünde eğer silahlı birkaç kişi birden onun arabasına doğru yürürken saldırmışsa, bunun hiçbir farklı izahı olamaz. Açık bir terör faaliyetidir" ifadelerini kullandı.


"Buradan üç mesajım var. Birincisi doğrudan sayın Cumhurbaşkanınadır" diyen Davutoğlu, şunları söyledi:

"Ülkedeki her türlü iyi ve olumlu/olumsuz gelişmenin birinci derecede sorumlusu Cumhurbaşkanı makamıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, böyle bir yapıyı Türkiye'ye getirdi. Sayın Cumhurbaşkanından bir müddet kendisiyle birlikte siyaset yapmış olan bu kıdemli siyasetçinin karşı karşıya kaldığı saldırı konusunda net bir açıklama bekliyoruz."

"İkincisi bu saldırıyı tertipleyenlere sesleniyoruz" diye konuşan Davutoğlu, "Biz; bu memleket için canını, kanını ortaya koyarak, ötekileştirmenin, kutuplaştırmanın en sert dillerini kullanan çevrelerce bizim bir şekilde çıktığımız yoldan geri adım atacağımızı zannediyorlarsa yanılıyorlar" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu son olarak şunları söyledi: "Üçüncü mesajımız aziz milletimize ve kamuoyunadır. Biz hayatımızın her aşamasında bu ülkenin, milletin kaderi, geleceği için her türlü çabayı, zihin emeğini ortaya koymuş, Selçuk Özdağ aynı zamanda bir akademisyendir, her türlü mücadeleyi vermiş insanlardan oluşan bir kadroyuz. Aziz milletim merak etmeyiniz, bu kadro çıktığı yoldan geri dönmeyecektir."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ