Davutoğlu-Erdoğan kavgası: Şehir Üniversitesi'ne ilk haciz geldi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la yeni parti hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu arasında kavgaya dönüşen Şehir Üniversitesi'nde ilk haciz işlemi gerçekleşti.


Hürriyet muhabiri Dinçer Gökçe'nin Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre, Halkbank'a olan 417 milyon liralık kredi borcu ile siyasetin de gündeminde olan İstanbul Şehir Üniversitesi'nde dün haciz işlemi yapıldı.
 
Bir promosyon firması, ödemesini tahsil edemeyince üniversitenin binasında dün fiili haciz yaptı.


Gökçe'nin aktardığına göre, kasadaki 6.390 TL'nin yanı sıra çok sayıda eşyanın da haczedildi.

Kasadaki para dosyaya alınırken, eşyalar yeddi emin olarak üniversitenin mali işler direktörüne yeddi emin olarak teslim edilmiş.

Üniversiteye ait görünen Tuzla ve Kartal'daki 16 parsele de haciz şerhi işlendiği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehir Üniversitesi üzerinden Halkbank'ın başta Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Abdullah Gül ve Mehmet Şimşek tarafından dolandırılmaya çalışıldığını ileri sürmüştü.Davutoğlu ise, ''Bir arazinin üniversiteye tahsis edilmesi ile devredilmesi arasındaki tek fark zaten rayicin altında belirlenen bir yıllık kira bedelinden ibarettir. Devir işlemi tahsis bedellerinden kaçınmak ya da kamu arazisini mülk edinmek için değil, Danıştay’ın tahsis işlemini iptal etmesinden sonra yukarıda zikredilen yasaya uygun bir şekilde zorunlu olarak yapılmıştır. Devri yapılan arazinin eğitim dışında kullanılması zaten mümkün değildir ve üniversite amacının dışına çıkmamıştır'' karşılığını vermişti.

Eski başbakan ardından Erdoğan dahil tüm eski başbakanların mal varlıklarının araştırılması teklifini ortaya koymuştu.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ