Covid-19’lu işçilerin çalıştırıldığını anlatan hekime soruşturma

Kırklareli'nde işçilerin koronavirüs olduğu halde çalıştırıldığını ve işçilerin denetimlerden saklandığını açıklayan aile hekimi hakkinde, "güvensiz algı oluşturmaya" iddiasıyla soruşturma başlatıldı.


Kırklareli’nde görevli olan bir aile hekimi, Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada yeni tip koronavirüs (Covid-19) denetimleri sırasında bazı işçilerin ‘üretim aksamasın’ diye saklandığını açıklamıştı. Valilik, aile hekimi hakkında soruşturma başlattı.

Kırklareli Valiliği, koronavirüs mücadelesi kapsamında “güvensiz algı oluşturmaya” çalıştığını iddia ettiği aile hekimi hakkında idari soruşturma başlattı.


Valilikten yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan “Aile hekimi anlatıyor, üretim durmasın diye testleri imha ettiler, işçileri depoya sakladılar” başlıklı haberin gerçek dışı olduğu ileri sürüldü.

Konuyla ilgili beyanlarda bulunan aile hekiminin tespit edildiği ifade edilen açıklamada, “İlimizde koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerin ihlal edildiğine dair yapılan yalan haberlerde, kamuoyunda oluşmuş mücadele bilincine duyulan inancı yıkmaya ve güvensizlik algısı yaratmaya dönük beyanlarda bulunan aile hekimi tespit edilmiş, hakkında soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Aile hekimi, Cumhuriyet’te yer alan haberde Kırklareli bölgesinde koronavirüs vakası ile temasta olan ve 14 gün karantina altında olması gereken 2 hastanın markette çalıştırıldığını, 70 kişilik bir işyerinde de benzer uygulamanın yapıldığını belirtmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ