CHP'li Tanrıkulu, Elazığ'daki afişleri yargıya taşıyacak: Sözler bana ait değil

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’da yapacağı grup toplantısı öncesinde kentteki billboardlara asılan afişlerle ilgili, "Billboardlardaki sözler bana ait değildir''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısını gerçekleştirmek ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) kentte inşa edeceği okulun temel atma törenine katılmak için Elazığ’a hareket edecek. Elazığ'da bana billboardlarda, Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyareti öncesinde kentin çeşitli noktalarındaki Kılıçdaroğlu’nu ve CHP’li vekilleri hedef gösteren bazı afişler asıldığı görüldü.

Kılıçdaroğlu’nun söylediği öne sürülen “Selahattin Demritaş göğsüne şeref madalyası takacağım” ifadelerinin yer aldığı afiş asıldığı görüldü. Öte yandan, Tanrıkulu'na ait olduğu iddia edilen İktidara gelirsek İHA e SİHA üretimi duracak!” sözleri de asıldı.


CHP'li Tanrıkulu, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, sözlerinin kendisine ait olmadığını söyleyerek, konuyu yargıya taşıyacağını bildirdi.

Tanrıkulu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Grup toplantımız yarın Elazığ'da. Genel Başkanımız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz, Parti Meclisi Üyelerimiz Elazığ'da olacaklar. Elazığ'ın sorunları üzerinde yoğunlaşacaklar. Elazığ'dan Türkiye'ye mesaj verecekler. Demekki bunlar birçok insanı rahatsız etmiş ki, Elazığ'da bir dezanformasyon çalışması olmuş. Bizlerle ilgili afişler paylaşmışlar billboardlara. Billboardlara afiş açmak kolay değil, izin almak lazım, ne söylendiğinin bilinmesi lazım.

Benimle ilgili olarak hiçbir zaman söylemediğim yazılı ve görsel medyada hiçbir ortamda paylaşmadığım sözler, ben söylemişim gibi paylaşılmış ve billboardlara yazılmış. Şimdi ben buradan soruyorum, soracağım da yarın Meclise soru önergesi vereceğim ve bunun hesabını da Yargı önünde de soracağım: Kim bu afişleri hazırladı? Kim bu billboardları kiraladı? Parasını kim verdi ve benimle ilgili olarak ve bizimle ilgili olarak bu yanlış kara propagandaya ve hedef göstermeye kim izin verdi? Bunların tümünün hesabını soracağım. Billboardlardaki sözler bana ait değildir. Bunun bilinmesini isterim. Ben 2017 yılında sivil ölümlerle ilgili sözler söyledim onlar Meclisin kayıtlarında var, onun dışındaki sözler bana ait değildir."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ