CHP’li Özkoç: Ölüm tehditlerinden bizi kim koruyacak?

Tank palet fabrikasının bedelsiz devriyle ilgili iddiaları gündeme getirdikten Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hedef alınan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ölüm tehditleri aldığını söyledi.


Tank palet fabrikasının bedelsiz devriyle ilgili iddiaları gündeme getirdikten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hedef alınan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, sonra ölüm tehditleri almaya başladığını belirterek “Cumhurbaşkanı’nın ‘Bu adam şizofren, aslında hapsetmek lazım, tımarhaneye göndermek lazım’ açıklamasından sonra tehditler daha da arttı” dedi.

 “CUMHURBAŞKANI HERKESİ AYRIŞTIRIYOR” 


Sosyal medya üzerinden yüzlerce ölüm tehdidi aldığını kaydeden Özkoç, mektup aracılığıyla da tehditlerin geldiğini kaydetti. Cumhuriyet’e konuşan Özkoç, şunları söyledi.

“Ölüm tehditlerinin yanı sıra bulunduğum otelde çöp kovamdaki kağıtlara kadar alındığını görüyorum. Cumhurbaşkanı’nın ‘Bu adam şizofren, aslında hapsetmek lazım, tımarhaneye göndermek lazım’ açıklamasından sonra tehditler daha da arttı. Hemen hemen her gün, özellikle şu 10 gün içerisinde daha yoğun bir şekilde tehditler alıyorum. Her türlü ayrıştırıcı dili kullanıyor. Kendisine muhalefet eden herkesi aşağılıyor. O bunları söylerken hiç kimsenin sesi çıkmıyor. Çünkü herkes korkuyor. Peki korkarak nereye varacağız?”

“BOYUN EĞMEYİZ”

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı alanını “tarafsız bir şekilde değil, kendisinin serbest alanı olarak kullandığını” kaydeden Özkoç, “Böyle bir şey yok. Bir ülkede özgürlük, demokrasi varsa tehditlere boyun eğerek yaşanmaz. Gördüğüm şudur ki: Artık insanlar tahammülün sonuna geldiler. İnsanlar artık kendilerini yakmaya başladılar. Ailece intihar ediyorlar. 100 binlerce genç, işsizlik içerisinde kıvranıyor. Biz susarak mı yaşayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’li Özkoç, kendisine yönelik tehditlerin artması nedeniyle başvurmak için güvenebileceği bir kurum olmadığına da dikkat çekerek, “Kime başvuracağım? Yaşadığım bu güzel ülkede insanlar herkese, her şeye şüpheyle bakıyor. Bu ülkenin eski Genelkurmay Başkanı doğruyu konuşuyor diye hakkında dava açılıyor. Kim koruyacak bizi” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ