CHP'li Başarır: Erdoğan'ın yazlık sarayının bulunduğu koy korvet gemi ile korunuyor

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yazlık sarayının bulunduğu Okluk Koyu’nun Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait bir gemi ile korunduğunu söyledi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yazlık sarayının bulunduğu Okluk Koyu’nun asker tarafından korunduğunu iddia etti.

Başarır, Halk TV'de yayınlanan Sözüm Var programında Erdoğan'ın yazlık sarayının bulunduğu Okluk Koyu’nun Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait TCG Büyükada adlı F 512 korvet gemi ile korunduğunu ifade etti.


Başarır, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde devletin imkânlarını böylesine kullanan bir cumhurbaşkanının olmadığını söyledi.

Yaklaşık 14 milyon metrekarelik bir alanın halka kapatıldığını dile getiren CHP’li Başarır, “İtibardan tasarruf olmaz diyenler, İstanbul Güngören İlçesinin yaklaşık iki katı kadar bir alanı halka kapatıp saltanat içerisinde sefa sürmek isteyenler, 5 milyon işsizin olduğu bir ülkede, güneşi balçıkla sıvamaya çalışmaktadır. Bu durum, mevcut siyasi iktidarın halkın gerçek gündemi olan işsizlik, aşsızlık, geçim sıkıntısı gibi sorunlarından bihaber olduklarının açık göstergesidir” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ