Çakıcı yeraltı dünyasından 'siyasetin gözde figürü' olmaya giden yolda

Yeraltı dünyasının tanınmış isimlerinden ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yakın arkadaşlarından Alaattin Çakıcı, siyaset dünyasının gözde figürlerinden biri olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.


MHP lideri Bahçeli'nin cezaevinde ziyaret ettiği ve af yasası ile salıverilmesi için çaba gösterdiği Çakıcı, tahliyesinin ardından Bahçeli'nin yanı sıra çok sayıda siyasetçiye de 'ziyaretler' düzenledi.

Çakıcı son olarak yakın dostum' dediği CHP'li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı makamında ziyaret etti. Çakıcı ve Gürkan, ziyarette birbirlerine çeşitli hediyeler verdi.


Gürkan, Çakıcı'nın ziyaretini sosyal medya hesabından şu satırlarla duyurdu:

"Sayın Alaattin Çakıcı, Belediyemizdeki Ulu Önderin 4 gece konakladığı Atatürk Odası'nı ve bizleri ziyaret etti. Kendilerine Atatürk portresi ve Belediyemiz tarafından basılan Nutuk kitabını hediye ettik."

Çakıcı da benzer şekilde Twitter'dan yaptığı paylaşımla ziyarete dair detayları aktardı:

"Alaattin Çakıcı'nın yakın dostu olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı makamında ziyaret ederek 1927 yılında Fransız fotoğrafçının çektiği resmin aslını Alaattin Çakıcı'ya makamında hediye etmiş, ayrıca çok yakın dostu Mustafa Altunhan'ın özel misafiri olarak birlikte Edirne Belediye Başkanını ziyaret ederken Alaattin Çakıcı'nın yakın arkadaşı Vahit Kayrıcı bu ziyarette birlikte Edirne’ye gelmiştir."
 
Çakıcı, 16 yıl cezaevinde yattıktan sonra AKP ve MHP’nin imzasını taşıyan infaz düzenlemesiyle 16 Nisan’da tahliye edilmiş ve haziran ayında da Bahçeli’yi ziyaret etmişti.Çakıcı söz konusu ziyareti, "Türk dünyasının ve Türk milletinin yaşayan efsanevi lideri, mensup olduğum camianın genel başkanı değerli ağabeyimi genel merkezimizde ziyaret ettim. Kendilerine ve Türk milletine saygılarımla arz ederim" satırlarıyla duyurmuştu.

İki yıl önce, Bahçeli, Çakıcı'yı tutuklu bulunduğu cezaevinden sevk edildiği  Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ziyaret etmişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ziyareti şu ifadelerle kamuoyu ile paylaşmıştı:

"Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, rahatsızlanan Alaattin Çakıcı'yı tedavi gördüğü Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde ziyaret ediyor."

Çakıcı, ağustos ayında da Adana'da MHP'li siyasetçi ve iş insanlarıyla bir araya gelmişti.

Çakıcı, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Baş Danışmanı Hüseyin Sözlü'ye vekaleten kardeşi Reis Sözlü, Adana  MHP il ve ilçe yönetimleri, ülkü ocakları il başkanı, bölgenin iş adamları Şirin Aksoy, Menderes Kutlu, İskenderun bölgesinin iş adamı Bedrettin Öz, Batmanlı iş adamı Zeki Gültekin ve çok sayıda ünlü isimle buluşmuştu.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ