Büyük Savunma Mitingi öncesi Ankara’da eylem yasağı

Ankara Valiliği, baroların, çoklu bara düzenlemesine karşı cuma günü yapmayı planladığı Büyük Savunma Mitingi öncesinde korona virüs salgınını gerekçe göstererek kentte her türlü toplantı, yürüyüş ve gösterinin 15 gün süreyle kısıtlandığını duyurdu.


Barolar, bugün TBMM Adalet komisyonunda görüşülmeye başlanacak olan baro teklifine karşı cuma günü Ankara’da gerçekleştirilecek Büyük Savunma Mitingi için çağrı yapmıştı.

‘SALGININ ENGELLENMESİ ADINA…’


Konuyla ilgili Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada kentte son günlerde koronavirüs vaka sayısında artış yaşandığı hatırlatıldı. Açıklamada, “Salgının engellenmesi adına, il UHK kararı uyarınca ilimizde maske zorunluluğu ve diğer kısıtlamaların yanı sıra her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü vb. faaliyetler 15 gün süreyle kısıtlanmıştır” denildi.

MİTİNGİ 3 TEMMUZ’A ALMIŞLARDI

Baroların yapısını ve seçim sistemini değiştirmeyi öngören yasa değişikliği teklifini protesto eden barolar Ankara’da ‘Büyük Savunma Miting’ yapacaklarını duyurmuştu. Teklifin Meclis’e sunulması üzerine, 4 Temmuz’da yapılacak miting 3 Temmuz Cuma gününe çekilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ