Boydak’ın kayyımı Ertekin ABD’ye para mı transfer ediyor?

KHK ile el konulan Boydak Holding’te kayyım olarak atanan Alparslan Baki Ertekin’in Amerika Birleşik Devletleri’nde Hudson Furniture LLC adlı paravan şirket üzerinden Boydak Holding’in kaynaklarını transfer ettiği iddia edildi.
Kronos'un yazarlarından Gazeteci Harun Odabaşı'nın göre Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile el konulan Boydak Holding’te yolsuzluk skandallarına bir yenisi daha eklendi. Boydak Grubu’na kayyım olarak atanan Alparslan Baki Ertekin’in Amerika Birleşik Devletleri’nde Hudson Furniture LLC adlı paravan şirket üzerinden Boydak Holding’in kaynaklarını transfer ettiği iddia edildi.
Geçtiğimiz günlerde Alparslan Baki Ertekin'in kızı Esra Tuğba evlenmiş, aralarında AKP'li Mahir Ünal'ın da olduğu siyasetçiler törene katılmıştı. 

Skandal iddiaya göre Boydak Holding’in kurulu şirketi Suset Furniture LLC pasifize edilerek satışlar Hudson Furniture LLC’ye devredildi. Bununla birlikte tüm masraflar Boydak’ın şirketi Sunset Furniture’a ödetiliyor. Ayrıca, Mind Global Marketing LLC isimli şirketin de bu organizasyon içinde olduğu öne sürülüyor. Halen Sunset Furniture’a ait kiralanmış depo adresinde görünen Hudson Furniture, Sunset Furniture’a ait telefon numaralarını kullandığı biliniyor.

Kayyım atamadan önce İstikbal grubunun ABD’deki ticari faaliyetlerini takip eden ve kar eden şirket kayyım marifeti ile devreden çıkarılmış ve faaliyetler Hudson Funiture üzerinden yürütülmeye başlanmıştı. Öte yandan, Alparslan Baki Ertekin “Hudson Furniture ile ilişkiniz var mı?” şeklindeki soruyu ise yanıtsız bıraktı. Ertekin’in kızına Boydak holding üzerinden araba satın alındığı ve arabanın masraflarının şirkete ödetildiği de iddialar arasında.


Bütün malvarlığına el konulan Boydak Holding’in sahibi Boydak kardeşler.

Ertekin, geçtiğimiz günlerde de çıktığı bir televizyon programında İstanbul’da bir arkadaşı tarafından kuruşan Garanti Barter’a İstikbal Mobilya’nın ürünleri için iş yaptırdığını itiraf etmişti.

Kaynak: Kronos
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ