Bloomberg: Hayat pahalılığı Erdoğan’ın popülaritesini düşürdü

Ekonomik krizdeki ülkelerin enflasyonu daha sert hissettiğini yazan Bloomberg, Türkiye'yi örnek gösterdi ve Erdoğan'ın popülaritesindeki düşüşü hayat pahalılığı ile ilişkilendirdi.
ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg, Türkiye’deki gıda fiyatlarındaki artışa yer verdiği haberinde  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın popülaritesinin ekonomik kriz ve yaşam pahalılığı ile birlikte düştüğü değerlendirmesini yaptı.‘HÜKÜMET, PARA CEZASIYLA TEHDİT EDİYOR’ 


Hükümetin fiyatları kontrol altına almak için yüksek fiyatlı satış yapan işletmeleri para cezası ile tehdit ettiği söylendi. Ticaret Bakanlığı yetkililerinin İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde toptancı pazarlarında gıda fiyatlarının aşırı artışı iddiaları hakkında inceleme başlattığı aktarıldı.

TARIM ÜRÜNLERİ İTHALATINDA KALDIRILAN VERGİLER 

Erdoğan hükümetinin gıdadaki enflasyonu azaltmak için yasal değişiklikler üzerinde çalıştığını belirten Bloomberg, Ekim’den itibaren tarlalarda çürüyen taze meyve ve sebzelerin internet pazarı ile alınabileceği ve olası arz şokların tespit edilmesi için hava durumu erken uyarı sisteminin devreye gireceğini söyledi. Buna ek olarak vergi teşvik ile daha fazla ticari tedbir olasılığı dile getirilirken Türkiye’nin 8 eylülde tahıl ve mercimek ithalatında vergileri kaldırdığı hatırlatıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ