Beyin kanseri Selman’ın babası gece yarısı oğluna kavuştu, ancak yanında 1,5 saat kalabildi

Bir yıldan bu yana İzmir Tepecik Hastanesinde tedavi gören Selman Çalışkan özel izinle babasına kavuştu. Tutuklu babasını 39 ay sonra ikinci kez görebilen 6 yaşındaki kanser hastası Selman bu gece babasıyla birlikte uyuyabilecek.
“ŞURAYA MUTLULUĞUN FOTOĞRAFINI BIRAKAYIM…”

Küçük Selman’ın annesi Emine Çalışkan’ın kamuoyuna yaptığı çağrılar yanıt buldu ve Selman’ın tutuklu babasına özel izin verildi. Haberi duyuran insan hakları aktivisti Natali Avazyan, Çalışkan ailesinin fotoğraflarını paylaştı ve “Şuraya mutluluğun fotoğrafını bırakayım. Selman babasıyla… Tanrım teşekkür ederim, beni aracı olarak kullandığın için” notunu düştü. Avazyan, “Ağlamayın bu gece… mutlu olalım. Selman 39 ay sonra babasıyla uyuyacak” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 39 aydır Manisa T Tipi Kapalı Cezaevinde kalan baba Rasim Çalışkan, hastalık sürecinde Selman’ı bir kez 5 Ağustos 2019’da görebilmiş ve yanında sadece 4 saat kalabilmişti.


ANNESİ VİDEO İLE SESLENDİ: DAHA NE BEKLİYORSUNUZ?

Dün sabah oğlunun kusma seslerine uyanan anne Emine Çalışkan, Selman’ın videosunu çekip sosyal medya hesabından paylaşarak, “Selmanım babasını istiyor. Artık zamanı kalmadı. Daha neyi bekliyorsunuz. Son bir kez babasına sarılmasın mı” demişti.

KÜÇÜK SELMAN YÜRÜYEMİYOR

Tümör beyincikte olduğu için Selman’ın gün geçtikçe daha çok dengesi bozuluyor, yürümekte zorlanıyor. Sol kolu sol bacağını oynatamayan Selman’ın yüzünün de yarısı felç.BABASI KHK İLE İHRAÇ EDİLEN BİR ÖĞRETMEN

672 sayılı KHK ile ihraç edilen Rasim Çalışkan, Gülen Cemaati soruşturmaları kapsamında 17 Mayıs 2017’de tutuklandı. 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Çalışkan’ın dosyası Yargıtay tarafından onaylandı. En son Manisa Erkek İmam Hatip Lisesi görev yapan Çalışkan 17 yıllık öğretmendi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ