"Balıkesir İvrindi'de meraya cezaevi yapılacak"

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, yaptığı yazılı açıklamada, Balıkesir’in İvrindi ilçesine bağlı Gökçeyazı mahallesindeki meraya açık cezaevi yapılmak istendiğini duyurdu.

AKP iktidarının tarım ve hayvancılığı bitirdiğini, yem fiyatları karşısında üreticiyi işinden ettiğini ve şimdi de köylülerin merasına göz diktiğini ifade eden Aytekin'in açıklaması şöyle:

925 BİN METREKARELİK MERA


“Ülkede tarım krizi yaşanırken, hayvan varlığında ciddi azalma varken, yurt dışından yem ve saman ithal edilirken AKP, eldeki kaynakları kurutma konusunda kararlılığını sürdürüyor. Şimdi de İvrindi Gökçeyazı’nın merasına cezaevi yapmayı düşünerek üretimi tamamen ortadan kaldırmak istiyor.

Tarım politikasını perişan eden, ülkeyi tarihsel bir krize sokan bu iktidar, arsız küstahlığını şimdi de köylünün merasına göz dikerek göstermek istemektedir. AKP’nin plansız programsız işleri bu sefer İvrindi’de karşımıza çıktı. Gökçeyazı Köseağalar mahallesi Ağılüstü mevkiinde yer alan toplam 925 bin metrekarelik mera vasıflarındaki taşınmazların, vasıflarının değişilerek açık cezaevi yapılması konusunda projelendirmelerin başladığı ifade edildi. Köy muhtarlarının ve yörede yaşayan sakinlerin isyan ettiği bu durum, AKP’nin vatandaşı çaresiz bırakmasının yeni bir örneği oldu. Sekiz binden fazla hayvan varlığına sahip Gökçeyazı’nın merasını elinden alıp buraya cezaevi yapmak hangi aklın ürünüdür, anlamak imkansız.

Üretici için en büyük girdi ot ve yem fiyatları iken mera hayvancılığı bu bölgede doğal bir kaynak olarak yer alıyordu. Ama görüyoruz ki AKP’nin umurunda değil. Koca İvrindi’de yer mi kalmadı da köylülerin merasına göz diktiniz?"
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ