Bahçeli’den Tamer Karadağlı’ya destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde oyuncu Nihal Yalçın’a ödülünü takdim etme şekliyle sosyal medyanın gündemine oturan oyuncu Tamer Karadağlı’yı tebrik etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Twitter hesabı üzerinden, Bahçeli’nin Karadağlı’yı aradığını duyurarak şunları kaydetti:

 “Sayın genel başkanımız, sinema ve tiyatro oyuncusu Sayın Tamer Karadağlı’yı telefonla arayarak kendisine yönelik terör örgütü odakları ve siyasi uzantılarının tutumları karşısında yanlarında olduklarını belirtmiş ve Sayın Karadağlı’yı tebrik etmişlerdir.


Görüşmede sayın genel başkanımız, Sayın Karadağlı’nın, Türk milletinin iftihar ettiği bir sanatçı olduğunu ifade etmişlerdir. Sayın genel başkanımız, sanat camiasında yer alarak, ülke ve millet hassasiyetinin, toplumsal huzurumuzun, milli birlik ve beraberliğimizin korunması karşısında duranlara Sayın Karadağlı’nın gösterdiği sorumlu, sağduyulu ve cesur davranışında yalnız olmadıklarını söylemişlerdir.”

NE OLMUŞTU?

Festivalde Yalçın, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü ‘Zuhal’ filmindeki rolüyle kazanmıştı.

Yalçın, kürsüye çıkmasının ardından teşekkür konuşmasını yaparken Karadağlı da elinde ödülle hemen arkasında beklemişti. Bu sırada Karadağlı’nın sıkıldığını belli eden jest ve mimikleri dikkat çekmişti.

Karadağlı, Yalçın henüz konuşmasına devam ederken ödülü uzatmıştı. Kısa bir süre şaşkınlık yaşayan Yalçın, önce “Kim verdi ödülü” diye sorarak arkasına bakmış, ardından da “Sus mu dediniz? ‘Artık sus’ mu diyorsunuz” diye eklemişti.

Karadağlı da “Ödülünüzle birlikte konuşun diye” yanıtını vermişti.

Yalçın, Twitter hesabından daha sonra “Lütfen Tamer’in önüme geçmesine izin vermeyin! Bu gece benim gecem!” diye yazarak ödülle fotoğrafını paylaşmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ