'Bahçeli, Erdoğan'a rahatsızlığını iletti'

İstanbul seçimine az bir süre kala Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, perşembe günü sürpriz bir şekilde yeniden bir araya geldi.


Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre görüşmede, Bahçeli’nin Erdoğan’a, “özellikle AKP’nin son düzlükte Kürt kökenli seçmenlere yönelik sözleri” üzerine “MHP’nin ilkelerinden taviz vermeyeceği, Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin bekası için oluştuğu ve MHP’nin de milli bekanın savunucusu olduğunu” ilettiği kaydediliyor.

Bahçeli’nin ayrıca ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerilimde, “Türkiye’nin bağımsız bir ülke olduğu ve iktidarın atacağı adıma MHP’nin destek vereceğini” söylediği de gelen kulisler arasında.


AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Diyarbakır’da “Kürdistan” ifadesini kullanmış ve Fener Rum Patriği Bartholomeos için “ekümenik” paylaşımı yapmıştı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani’nin yemin töreninde “Kürdistan şehitleri” için saygı duruşunda bulunmuştu. Bu tutumlar MHP kanadında rahatsızlık yaratmıştı.

Öte yandan Bahçeli’nin seçim çalışması için bugün İstanbul’da çalışmaya başlayacağı ifade ediliyor.

Bahçeli'nin rahatsızlıkları arasında Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun 16 Haziran'da İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde canlı yayında kozlarını paylaşacak olması yer alıyor.

Bahçeli'nin itirazı moderatöre. Küçükkaya'ya tepki gösteren Bahçeli, programı Habertürk TV'den Didem Arslan Yılmaz'ın sunması gerektiğini savunarak canlı yayını izlemeyeceğini açıklamıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ