Ankara Üniversitesi Cebeci kampüsü karıştı: 4 yaralı!

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde bir grup, Abdullah Öcalan'ın idamını isteyen pankart astı ve çevrede bulunan öğrencilere saksılar fırlatarak saldırdı. Polis kampüse girerken 4 kişi yaralandı.
Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde öğrenci oldukları belirtilen bir grup “Öcalan’a idam, birlikte Büyük Türkiye” pankartı astı. Bunun üzerine çevrede özel güvenlikçiler ve öğrenciler toplanmaya başladı. Pankartı asan grup çevredeki öğrencilerin fotoğraflarını çekmeye başladı. Fotoğrafı çekilen öğrenciler tepki gösterince önce sözlü olarak öğrencilere sataşan grup, sonra öğrencilerin üzerine yürümeye çalıştı. Özel güvenlikler araya girerken tartışma büyüdü. 

Gruplar karşılıklı olarak sloganlar attı. Bir süre sonra tartışma kavgaya dönüştü. Saldırgan grup, kampüs kapısında bekleyen öğrencilere saksı fırlattı. Polis kampüse TOMA ile girerken, 4 öğrencinin yaralandığı öğrenildi. Okula giren TOMA nedeniyle kampüse ambulansların geç geldiği belirtildi.

Pankartı asan ve provokasyon yaratan grup polis eşliğinde kampüste dolaşırken, saldırı nedeniyle İletişim Fakültesi içerisine girmek zorunda kalan öğrencilerin peşinden polis de fakülte binasına girdi. Polisin kantinde arama yaptığı ve öğrencilerin fakülteden çıkmasına izin vermediği belirtildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ