Akşener: Cumhurbaşkanı böyle abuk sabuk konuşamaz, kendine gel

İyi Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'a yönelik, "Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek" ifadesine sert bir dille tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’de partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Erdoğan’ın “Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek” ifadesine tepki gösteren Akşener, “Bu ülkenin cumhurbaşkanı böyle abuk sabuk konuşamaz kendine gel.İmralı’ndakini çıkarmanın peşindeysen orada duracaksın; sakın ha, sakın ha, sakın ha! ” dedi.

“BİZ ÇÖZERİZ DİYOR, 20 YILDIR NEREDEYDİN”


t24’ün aktardığına göre Akşener ekonomi ve enflasyon üzerinden Erdoğan’ı eleştirmeye başladığı konumasında şunları söyledi: “Geçen yine çıktı, ‘Milletimizi bunaltan sorunları biz çözeriz’ dedi. Bir de utanmadan havuz medyasına manşet attırmışlar. Güler misin ağlar mısın… Sabah şeriflerin hayır olsun Erdoğan, 20 yıldır neredeydin sen? Şimdiye kadar elini tutan mı oldu? Neyi çözeceksin? Zerre sıkılmadan ‘Ekonomide her şey yolunda’ diyorsun. Bu üstün farkındalıkla sen neyi çözeceksin? Her ağzını açtığında döviz zıplıyor. Bu engin ekonomi bilginle sen neyi çözeceksin? ‘Açım’ diyen vatandaşımıza utanmadan ‘abartma’ diyorsun. Dertli vatandaşın kafasına da çay atmaktan geri durmuyorsun. Bu olağanüstü empati yeteneğinle sen neyi çözeceksin? Memleketin meseleleri ile bu kadar ilgiliyken sen neyi çözeceksin? Saraya doldurduğun bol beceriksizlerle sen neyi nasıl çözeceksin? Son 3.5 yıldır neyi çözdün de şimdi çözeceksin? Maalesef çözemezler.

“CUMHURBAŞKANI ABUK SABUK KONUŞMAZ”

“Bu ülkenin cumhurbaşkanı geçen hafta yargı süreci devam eden Selahattin Demirtaş’ı gitti terörist Abdullah Öcalan’a şikayet etti. ‘Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek’ dedi. Rezalete bakar mısınız? Türk yargısının düşürüldüğü şu duruma bakar mısınız? Bu memlekette bir hesap kesilecekse onu yüce Türk yargısı keser. Makamının ciddiyetinin farkına var artık. Bu ülkenin cumhurbaşkanı böyle abuk subuk konuşamaz. Kendine gel. Belli ki 2019 seçimlerinden ders almamışsın. Yine anketlerde çakılınca yine gidip Cumhur İttifakı’nın pek de gizli olmayan gayri resmi ortağının peşine takılıyorsun. Geçen sefer mektupla işi kurtarmaya çalışmıştın bu sefer başka oyunlar peşindesin. Eğer arzu ettiğin hesabı kesmesi için İmralı’dakini ‘çıkarmanın’ peşindeysen orada duracaksın. Sakın ha, sakın ha, sakın ha. Seçim kazanmak için böyle bir kötülüğü yapmaya kalkma.

“LÜBNAN VE ARJANTİN’DE ENFLASYON DAHA DÜŞÜK”

“Geçtiğimiz gün müstakbel muhalefet partisi genel başkanı sayın Erdoğan, ‘ABD ve Avrupa enflasyon kırılıyor. Bizim böyle bir derdimiz yok’ dedi. Üstelik ülkemiz dünyanın en yüksek 6. enflasyonuna sahipken söyledi. Bunu iflas eden Lübnan, Arjantin gibi ülkelerde bile daha düşük enflasyon varken söyledi. Gerçekleri çarpıtan bu utanmazlığa bakar mısınız?

“Bu arkadaşlar memleketimizin meselelerini pek umursamazlar da Japonya’daki durum hakkında bir derin hassasiyete sahipler. Memlekette enflasyon Avrupa’daki büyük ülkelerin enflasyonunun toplamına ulaşmış. Şu ciddiyetsizliğe bakar mısınız? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten şu lakait tavra bakar mısınız? Buradan sizlerin aracılığıyla sayın Erdoğan’ı acilen ciddiyete davet ediyorum.

İTİBARLILAR YÜZDE 40 FAİZ ÖDÜYOR

“İktidarın enflasyonla mücadelede gösterdiği bu müthiş iş bilmezliği faizle mücadelede görüyoruz. Sayın Erdoğan Mart ayından beri kafayı politika faiziyle bozdu. Bu inatlaşmada olan maalesef esnafımıza, iş dünyamıza oldu. Mesela Hazine’nin borçlanma faizi Mart ayına göre 10 puan arttı. Ticari kredilerde en itibarlı müşteriler dahi yüzde 37-40 arasında faiz ödemek zorunda. Sayın Erdoğan’ın güven veren ekonomi yönetiminin bir sonucu olarak hiç kimse enflasyonun kalıcı olarak düşürüleceğine inanmıyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ