Aksakallı mahkemeden kaçırıldı sorular cevapsız kaldı!

15 Temmuz tiyatro darbe ile ilgisiz onlarca kişiyi dinlendi, darbenin merkezinde olan isimler Hulusi Akar, Hakan Fidan dinlenmedi. Darbenin merkezinde olan ÖKK komutanı Zekai Aksakallı mahkemeden kaçırıldı.
Mahkemeden kaçırıldan Aksakallı ile igili AKP eski milletvekili önemli paylaşımlarda bulundu. Paylaşımlardan öne çıkanlar şu şekilde:

-Zekai Aksakallı, Erdoğan, B. Yıldırım, Hulusi Akar, Kuvvet Komutanları ve Hakan Fidan gibi, mahkemeye bilgi vermeye gitmedi mektup yazmış! Yani duruşma arasında ifade verdi bilgisi yalan.

-Malatya'da "f.tö" den tutuklu albay izin vermeyince, Semih Terzi'nin uçağı rota değiştiriyor. tuhaf değil mi? "f.tö"cü izin vermiyor.


-Semih Terzi, 28. günde, 15 temmuz günü Zekai Aksakallı tarafından Diyarbakır'a çağırılıyor. öğlen de Zekai Aksakallı ile görüşüyor.

-Semih Terzi'in eşi, "Semih'in öldürüldüğü haberini televizyonda gördüğümde, Semih'ten bana mesaj geliyordu."İşte Feyzi İşbaşaran'ın o twitleri;

1) bugün, şehit ömer halisdemir' in duruşması vardı. geçen duruşmada hakim, ökk kor. gen zekai aksakallı' nın dinlenmesine karar vermişti.

2) zekai aksakallı, erdoğan, b.yıldırım,hulusi akar, kuvvet komutanları,hakan fidan gibi, mahkemeye bilgi vermeye gitmedi.mektup yazmış!

3) darbeye muhatap olanlar ve sorumluların hiç biri, tbmm darbeyi araştırma komisyonu ve mahkemelere şahsen bilgi vermedi.soruları cevaplamadı.

4) zekai aksakallı, mahkemeye gitmediği için, sanık avukatları soru soramadı. tanık ve sanık ifadeleri ile çapraz sorgulama yapılamadı.

5) zekai aksakallı'nın ifadesi önemli: "tsk'da kriz/olağanüstü durumlarda haber alınır alınmaz 'personel kışlayı terk etmesin' emri verilir."

6) zekai aksakallı, ilk darbe haberini saat 16.00' da genel kurmay'dayken öğreniyor. kendisi saat 20.00'a kadar g.k. başkanı katında.

7) g.k.b hulusi akar ve mit müsteşarı h.fidan'ın görüşmesi devam ederken, zekai aksakallı ordan düğüne gidiyor.

8) zekai aksakallı düğüne giderken, ankara'ya gelmedi için izin verdiği semih terzi hâla diyarbakır'da 1. ökk'dan ayrılmamış.

9) darbe başlamış, zekai aksakallı kaçırılmaya çalışılıyor, gkb uçuş yasağı ilan etmiş vs. semih terzi hâla diyarbakır' da.

10) gece 12'ye doğru 1. ordu duruma hakim olmuş, darbe bastırılmış. zekai aksakallı evinde. semih terzi hâla diyarbakır hava alanında.

11) zekai aksakallı'nın ankara'ya gelmesine öğlen izin verdiği semih terzi'nin uçağı gece 00.05'te diyarbakır'dan kalkıyor.

12) semih terzi, uçağa binmeden beraberindekilere 'bir darbe girişimi var, bastırmaya gitmemiz emredildi' diyor. (sanık ifadeleri)

13) semih terzi'nin uçağı malatya üzerindeyken kule, nöbetçi albay'a soruyor (fetö'den samsun'da tutuklu) albay 's... et izin verme' diyor.

14) malatya'da "fetö" den tutuklu albay izin vermeyince, semih terzi'nin uçağı rota değiştiriyor. tuhaf değil mi? "fetö"cü izin vermiyor.

15) semih terzi diyarbakır hava alanında, zekai aksakallı evinde. cb erdoğan ilk basın toplantısını 23.07'de marmaris'te yapıyor.

16) cb erdoğan, 23.07'de marmaristeki basın toplantısında, kalkışmanın bastırıldığını söylüyor.1.ordu komutanı da destek açıklaması yapıyor

17) tüm bu bilgilere sahip semih terzi, diyarbakır'dan hareket ediyor. uçağı 02.30'da ankara/ akıncılar üssüne iniyor. yine sorun yok.

18) semih terzi ve beraberindekiler, kendilerine tahsis edilen helikoptere binip ökk'na hareket ediyor. 03.30 gibi ökk'y iniyorlar.

19) semih terzi'nin helikopter'i indiğinde, cb erdoğan ıstanbul'a inmiş ve basın toplantısı yapıyor.yani, darbe tamamen bitmiş.

20) semih terzi ve beraberindekileri taşıyan helikopter ökk'ya sorunsuz iniyor. yanlarında uzun namlulu silah falan yok. tabancaları var.

21) semih terzi ve beraberindekiler, ökk'nın nizamiyesinden giriş yapıyor, herhangi bir engelleme de yok. bir baskın hazırlığı da yok.

22) semih terzi ve beraberindekileri karşılayanlar arasından biri silahını çekip semih terzi'yi vuruyor. şehit ömer halisdemir.

23) semih terzi'yi vuran ömer halisdemir'i de semih terzi'nin yanındaki bir subay vuruyor. (bu subay, daha sonra tebrik ediliyor)

24) darbeyi yöneten bir konseyin olduğu kesin. bu konseyin, kesinlikle siyasi ayağı da var. bu siyasi ayak, akp'nin içinde.

25) özel kuvvetler komutanlığı, hiç bir kuvvet komutanına bağlı değil. direkt genel kurmay başkanı'na bağlı. ökk'sız darbe düşünülemez!

26) özel kuvvetler komutanlığı, ankara-gölbaşı'da 40 bin kişilik özel eğitimli muazzam bir karargah. cb erdoğan da sık sık ziyaret ederdi.

27) özel kuvvetler komutanlığı'nın ikinci ve en önemli karargahı, semih terzi'nin başında olduğu diyarbakır 1. özel kuvvetler tugayı'dır.

28) diyarbakır özel kuvvetler 1. tugay'ın görevi; ışid ve pkk'ya karşı savaşmak. semih terzi, aynı zamanda bizzat cephede savaşan komutan.

29) hakim, duruşmada semih terzi ile hareket eden subaylara "neden s.terzi'nin emrine uydunuz?' subaylar:" bizimle cephede savaşan komutan"

30) semih terzi, aynı zamanda bugünkü fırat kalkanı harekatını hazırlayan komutan.
bu görevi şimdi zekai aksakallı yürütüyor.

31) semih terzi ve komutasındaki tim, zekai aksakallı tarafından, şırnak, silopi, amanos'ta 3 aylığına görevlendiriliyor.

32) semih terzi, 28. günde, 15 temmuz günü zekai aksakallı tarafından diyarbakır'a çağırılıyor. öğlen de zekai aksakallı ile görüşüyor.

33) zekai aksakallı,mahkemeye gönderdiği ifadesinde: "semih terzi, babam hasta ankaraya gelebilir miyim? diye izin istedi. ben de verdim"

34) özel kuvvetler komutanlığı 'biri bizi gözetliyor' gibi. tüm birlikleri 24 saat canlı izler. tugay'dan bir araç çıksa bilir.

35) zekai aksakallı'nın, diyarbakır 1.özel kuvvetler tugayı'ndaki hareketliliği bilmemesi mümkün değil.semih terzi tek başına değil.37 kişi

36) 15 temmuz darbesinin sırrı, zekai aksakal ve semih terzi'deydi. semih terzi öldürüldü. zekai aksakallı'nın ifadesine kaldık.

37) zekai aksakallı, dün mahkemeye gitseydi, sanık ve tanıkların soruları olacaktı. hakim, çapraz sorular sorma imkanı bulacaktı. olmadı!

38) mesela, semih terzi'nin eşi: "14 temmuz akşamı semih'ten bana mesaj geldi. z.aksakallı'nın eşini ara, annem hasta semih gelebilir mi?" de

39) semih terzi'nin eşi, zekai aksakallı'nın eşini arıyor. sohbet ediyorlar. semih'in annesi hasta gelebilir mi? demekten vazgeçiyor".

40) semih terzi'nin eşi, sonra eşini arıyor. mesajı söylüyor. z.aksakallı'nın eşini aradığını söylüyor. s.terzi eşine kızıyor. ne mesajı?

41) semih terzi, nasıl z.aksakallı komutanın eşini ararsın? diye kızıyor. ben mesaj falan göndermedim. diyor.

42) semih terzi'in eşi, "semih'in öldürüldüğü haberini televizyonda gördüğümde, semih'ten bana mesaj geliyordu."

43) semih terzi'nin eşi de tutuklu. mahkeme tüm bu ve daha nice soruları zekai aksakallı'ya soramadı. ne söylendiyse,ona inanmamız isteniyor

44) bu, öyle böyle bir darbe değil! 248 şehit, sokaklarda linç edilip öldürülen askeri öğrenciler. binlerce yaralı. korkuç bir şey!

45) bu darbenin üstü, konuşması gerekenler konuşmadan, tbmm darbeyi araştırma komisyonunca örtüldü! neden!?

46) gerek cb erdoğan ve akp hükümeti, darbe konusında, abd, nato, almanya ve ingiltere'yi suçladı ve hâla suçluyor. enteresan gelişme olacak

47) almanya bnd istihbarat ve abd temsilciler meclisi istihbarat başkanı. 15 temmuz darbesini konuşmaya başladı.

48) almanya bnd, nato ve amerika'nın türkiye'yi dinlediğinden hiç şüphe yok.
türkiye'deki darbeyi aydınlatmaya karar verdiler.

49) neden buna karar verdiler? çünkü, cb erdoğan ve hükümetin, sürekli abd,nato, almanya'yı suçlayarak karşıt cephe oluşmasından rahatsız!

50) cb erdoğan ve akp'nin söylemleri, avrupa ve abd'deki müslümanları kışkırtmaya yönelik politika olarak görülüyor ve tehlikeli!

51) abd-bm-nato, türkiye'nin gittikçe uzaklaşması ve "rusya ile pazarlık masasında bir ülke" olmasından çok rahatsız.

52) saydığım bu ve bunun gibi bir çok nedenlerden dolayı, abd-bm-nato bu darbeyi her yönü ile belgeli aydınlatacak. ilk adım dün atıldı.

53) cb erdoğan için, artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. abd-bm-nato-ab erdoğan ile çalışmayacak.

54) cb erdoğan, sırf 'evet' oyu için ab-abd,nato ile bu kavgaya girmedi. bu kavganın kaçınılmaz olduğunu gördü.

55) yarın, av-abd-nato istihbaratının belgeleri ortaya döküldüğünde, cb erdoğan: "söylemiştim, zaten beni hedef almışlardı" diyecek.

56) bölgemizdeki tüm "tek adam"lar abd-ab-bm-nato ile bu kavgaya girdi, hepsi de kaybetti. halkları da perişan oldu!

57) en zordaki adam beşar esad, en akıllı siyaseti yaptı. rusya-iran-çin'e sırtını dayadı, abd-ab'yi de dışlamadı. görüşmeyi de kesmedi.

58) dün, avrupa parlamentosu komisyonu üyesi ülkelerin parlamenterleri esad'ı ziyaret etti, esad, birlikte çalışmayı kabul etti.

59) cb erdoğan, anayasa değişikliği üzerinden avrupa ile kavga ediyor. b.esad, anayasa değişikliğini ab'li parlamenterlerle konuşuyor.

60) yanlış suriye politikası ile yola çıktık, her cephede kaybettik, kaybediyoruz. bu böyle gitmez, türkiye'nin başı büyük belada!

61)referandumda #hayır çıkması,türkiye'nin yanlışları gözden geçirmesi için şans olur.

#hayır cb erdoğan'ı da kurtarır. 'evet'te batarız!

62) nokta.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ