AKP’ye üye öğrencilere yurt kıyağı!

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Kredi ve Yurtlar Kurumu başvurularında doldurulan formdaki ‘gençlik merkezi üyesiyim’ ve ‘genç gönüllüler platformu üyesiyim’ seçeneklerine tepki gösterdi.


Kredi ve Yurtlar Kurumu başvurularındaki bazı sorulara CHP’li Mustafa Adıgüzel’den itiraz geldi. Adıgüzel, başvuruda öğrencilere ‘AKP’nin gençlik yapılanmalarına üye olup olmadığının’ sorulduğunu belirtti. Adıgüzel,  “AKP’li olmayanın okumaya hakkı yok mu?” dedi.

‘TORPİLİN GİZLİSİ VARDI, BU AÇIĞI’


ANKA’ya konuşan Adıgüzel, iki kurumun da AKP’nin gençlik yapılanması olduğunu belirterek, “AKP’ye sempatisi olmayan gençlerin okumaya hakkı yok mu? Torpilin gizlisi vardı, bu açığı” dedi.Mevcut seçeneklerin kaldırılmasını isteyen Adıgüzel şöyle konuştu:

“Bugün Kredi Yurtlar Kurumu başvuruları başladı. Öğrencilerimiz siteye girdiklerinde cevaplaması gereken maddeler var. Maddelere geldiğimizde, ‘gençlik merkezi üyesiyim’, ‘genç gönüllüler platformu üyesiyim’ var. Bunlar AKP’nin illerdeki gençlik yapıları. Gençlerimizi buraya üye olmaya zorluyorlar veya buraya üye olan gençlere öncelik vermeye. Bu önceden gizli yapılıyordu. AKP’ye sempatisi olmayan gençlerin okumaya hakkı yok mu? Eğitim hakkı, her öğrencinin hakkıdır. Torpilin gizlisi vardı, bu açığı. Devletin kurumundan yararlanmak için siteye girdiğinde karşısına böyle bir soru geliyor. AKP’nin gençlik yapılarına üye olup olmadığına dair. Çok yoğun tepki var. Bunu derhal kaldırın. Aklınızı başınıza devşirin. Bu çağda böyle bir şey olmaz. Yazık.”

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ