AKP’li Ünal, Nadira’nın öldüğü gün başsavcı vekilini evine çağırmış

Özbekistanlı Nadira Kadirova’nın ölümüyle ilgili şüpheleri artıran yeni bir iddia ortaya atıldı. AKP’li Şirin Ünal’ın Kadirova’nın hayatını kaybettiği gün başsavcı vekilini evine çağırdığı belirtildi.
Özbekistan basınında yer alan haberlere göre Kadirova’nın yaşamını yitirmesine dair AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın ifadesi, başsavcı vekili tarafından evine gidilerek alındı.


Ünal’ın Ankara’daki evinde, Ünal’a ait silahtan çıkan kurşunla hayatını kaybeden 23 yaşındaki Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova’nın ölümündeki şüpheler sürüyor. Ünal’ın ifadesi, 9 gün sonra başsavcı yardımcısı tarafından alındı. Söz konusu iddiaya göre, Kadirova’nın hayatını kaybettiği gün Ünal, başsavcı vekilini evine çağırdı.

Özbek basınında yer alan haberlerde, Ünal’ın sadece evine gelen başsavcı vekiline ifade verdiğine ve polise ifade vermediğine vurgu yapıldı. Ünal verdiği ifadede, “Ben tabancanın kaybolduğunu öğrenince her yeri aradık. Kadirova’nın odasına gittik ancak Kadirova ‘ bende değil’ yanıtı verdi” dedi.

KONSOLOSLUK VEKALET İÇİN ZORLUKLAR ÇIKARIYOR

Kadirova Ailesinin avukatı Birol Öztürk ise önemli gelişmeler ve tanıklar olduğunu vurguladı. “Özbekistan’da bulunan Türkiye Konsolosluğu, vekaletname konusunda ağabeye zorluklar çıkarttı. Müvekkilim haftalardır vekaletname çıkarabilmek için uğraşıyor. Hâlâ dosyaya ulaşamadım ve dosyaya ulaştığımda çok detaylı bir açıklama yapacağım. Dosyaya ulaşamamamın en önemli nedeni vekaletname konusunda çıkarılan zorluklardır” ifadelerini kullandı.

BASKI YAPILIYOR

Ailenin durumuna da değinen avukat Öztürk, şunları söyledi: “Aile perişan halde ve kendilerine çok fazla telefon geldiğini belirtti. Abisi ile konuştuğumda çok ciddi baskı yapıldığını söyledi ve cenazeyle birlikte Özbekistan’a giden Ünal’ın şoförü üzerinden de baskı yapıldığını düşünüyorum. Aile çok tedirgin durumda. Bu olayla alakalı çok ciddi duyumlarımız var ve ulaştığımız tanıklar var ve bu tanıkların çok ciddi beyanları var.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ