AKP’li Şirin Ünal, Kadirova’nın ölümü hakkında ilk kez konuştu: Psikolojisi bozuktu

Özbek vatandaşı 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın AKP’li Şirin Ünal’in evindeki şüpheli ölümü üzerinden 17 gün geçti. TBMM’de söz alan Ünal, ilk kez Kadirova’nın ölümü hakkında konuştu.


Emekli Tümgeneral AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, TBMM’de evinde çalışırken intihar ettiği iddia edilen 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın şüpheli ölümüyle ilgili verilen soru önergelerini cevapladı. Kadirova’nın ölümünden 17 gün sonra konuşan Ünal, milletvekili dokunulmazlığını bir kenara bırakarak bildiklerini ve gördüklerini savcıya anlattığını ifade etti.Özbek Vatandaşı Nadira Kadirova

“SON İKİ-ÜÇ AYDIR PSİKOLOJİSİ BOZUKTU”

AKP’li Ünal, eşinin 20 yıldır MS hastası olduğunu ve yatalak olarak tedavisinin sürdüğünü, intihar eden Kadirova’nın da eşine bakan iki yardımcıdan birisi olduğunu söyledi.

TBMM’de konuşan Şirin Ünal, Nadira Kadirova’nın psikolojinin bozuk olduğunu iddia etti. “Son iki üç aydır psikolojik durumunda bozulmayı fark edince ikinci elemanı aldık” diyen Ünal, “Onu gönderemeden kendisini gönderdi. Olayın beşinci dakikasında polisimiz, ambulansımız ve itfaiyemiz geldi. Biz onlar gelinceye kadar küçük kızımla birlikte kendisini kilitleyip, intihar ettiği odanın kapısını kırmaya çalıştık. Omzum halen ağrıyor ama başarılı olamadık maalesef. Üç dört polisimiz kapıyı açtı, hemen sedyeye koyup hastaneye kaldırdılar. Yarım saat sonra Ankara Emniyet Müdürümüz yanımızdaydı, birkaç dakika sonra da nöbetçi savcımız yanımızdaydı. Ben her ikisine elimden gelen bütün kolaylığı göstereceğimi söyledim” dedi.

“BAZI ÇEVRELER BU OLAYI FIRSATA ÇEVİRDİ”

Ünal, olay yerine gelen savcıya 15 dakika boyunca bildiklerini anlattığını belirterek, “Sonra savcımız, hastanedeki işlemleri takip etmek üzere hastaneye geçti. Bütün işlemler emniyet ve savcılığın talimatları doğrultusunda devam etti. Allah hiçbirimizin başına böyle tatsız bir olayı vermesin. Geçmişte TSK’de ve Meclis’te yaptığım çalışmalardan hoşnutsuz olan bazı çevreler, bu olayı fırsata çevirip beni ve ailemi yerin dibine soktular. Savcılığımızın soruşturması devam ediyor. Bana düşen ne lazımsa yaparım” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ